Mikulášovo odpoledne plné překvapení aneb všichni za jednoho – jeden za všechny. Takový název dali dnešnímu odpoledni pro děti v Dobšicích.
„Mikulášský den přinese spoustu překvapení, například volbu Miss a Fešáka i nejkrásnější masku. Součástí zábavného odpoledne jsou hry, soutěže, zpěv i tanec,“ popsal starosta Dobšic Jaroslav Jenšovský.

Začátek je o půl třetí odpoledne v místní sokolovně.
Přímo v centru Moravského Krumlova se dnes uskuteční Mikulášský jarmark. Ten začne už půl hodiny po deváté ráno jeho otevřením.
V jedenáct hodin zazpívá finalista Superstar Miro Šmajda se skupinou, v poledne místní ochotníci zahrají pohádku Mrazík, od dvou hodin odpoledne vystoupí Věra Martinová. Večer zakončí slavnostní ohňostroj.

Nebeská a pekelná atmosféra bude čekat na děti i dospělé v neděli od půl čtvrté odpoledne ve Znojmě na Masarykově náměstí.
„Všichni se mohou těšit na různé atrakce, na pódiu budou své dovednosti předvádět děti z kroužků Domu dětí a mládeže. Čertovská skupina se usídlí na náměstí a ve Znojemské besedě si mohou děti vyrábět tradiční vánoční ozdoby,“ popsala ředitelka znojemského Domu dětí a mládeže Hana Bílková.

U příležitosti mikulášské nadílky zahrají v sobotu v pět hodin odpoledne v místním kulturním domě děti z Damnic živý betlém.
Milovníci zimního sportu si mohou přijít zabruslit už v neděli a zdarma. Kluziště ve sportovním areálu v Horním parku otevře své brány v devět hodin dopoledne.

„Slavnostní otevření venkovního kluziště letos připadá na oslavy Mikuláše,“ informovala mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.