V Hodonicích mají pouze školní tělocvičnu a ta už podle tamního starosty Pavla Houště nevyhovuje. „Hala bude určená pro většinu sportů od florbalu, přes sálovou kopanou či badminton,“ upřesnil hodonický starosta.

Pokud obec získá dotaci od ministerstva školství, chce začít se stavbou zhruba v polovině roku. Náklady dosáhnou kolem třiceti milionů korun, asi sedmdesát procent má pokrýt dotace.

I ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku představitelé města plánují letos vystavět nové sportoviště. Využijí ho školáci i další obyvatelé. „Vznikne víceúčelové hřiště, inline dráha, hřiště na plážový volejbal a na pétanque. Součástí projektu je i lávka, která spojí nové hřiště se sportovištěm základní školy,“ řekla starostka Lenka Grofová. Náklady budou přibližně deset milionů korun, pomoci má dotace od státu. Město nyní čeká, zda uspěje.

Plán radnice se líbí například Jaroslavu Švendovi. „Kolečkové brusle využívá hodně lidí, takže vybudování inline dráhy je dobrý krok,“ ocenil Švenda.

Ilustrační fotografie.
Trestné činy? Nejméně na Vyškovsku, Znojmo je čtyřiačtyřicáté

Rozsáhlou opravu fotbalového hřiště chystá i fotbalový klub ve Valticích na Břeclavsku. Úředníci z ministerstva školství klub už informovali, že doporučili, aby projekt získal podporu. Valtičtí ještě musí doložit některé dokumenty. „Věříme, že je vše na dobré cestě. Náklady jsou asi pětadvacet milionů,“ vyčíslil předseda klubu Luboš Kukliš. Na opravu přispěje i město. Rekonstrukce se dotkne zázemí stadionu, osvětlení či chodníků. „Kabiny budou zčásti zapuštěné do země. Vyšli jsme vstříc památkářům. Počítáme i s pétanquovým hřištěm,“ přiblížil Kukliš.

Ministerstvo podpoří letos na jihu Moravy šestnáct projektů, o které požádaly tělovýchovné jednoty nebo sportovní kluby. Týkají se především rekonstrukcí. „Celková výše dotace pro kraj je asi 196 milionů korun,“ oznámila mluvčí rezortu Aneta Lednová. Seznam žadatelů zatím zástupci ministerstva nezveřejnili. Žadatelé musí potvrdit dotaci, mohou ji ale i odmítnout.

Na hradě Veveří.
Bítov láká na hračky, empírový nábytek i kůži lvice. Sezona začíná

Sportoviště

koho ministerstvo školství podpoří: sportovní kluby a tělovýchovné jednoty

kolik projektů podpoří na jihu Moravy: 16

celková výše dotace pro Jihomoravský kraj: 196 milionů korun

jiná podpora od státu: pro obce a města

příklad dotace: sportovní hala (Hodonice na Znojemsku)