Ministr přijel na její pozvání, které se uskutečnilo již loni v září. V té době byl ředitelem Martin Pavlík. „Osoba ředitele se změnila, ale problémy, které nás trápí, trvají. Mám na mysli například ohodnocení nelékařského personálu. Jsou to kuchaři, údržbáři nebo pracovníci v administrativě. Bez nich by nemocnice nefungovala, potřebujeme je,“ poukázala Procházková.

Za další velký problém, na který opakovaně upozorňuje, je blížící se nedostatek sester. „Do pěti let odejde v celé republice dvanáct tisíc sester do důchodu, kdo je nahradí, není jasné,“ podotkla.

Na pondělní tiskové konferenci představil nový ředitel znojemské nemocnice plánované změny.
Pohotovost ORL a nový urgentní příjem. Nemocnice Znojmo chystá změny

Poukázala i na věkový průměr lékařů i dalšího personálu na řadě oddělení, který přesahuje čtyřicítku. „Řada z nás tady pracuje třicet let a více. Potřebujeme vědět, že máme zastání, že někdo vyslechne naše problémy. Bylo třeba je říct nahlas. Témat bylo hodně a padaly rozdílné názory, jak to u takových diskuzí bývá,“ shrnula Procházková.

Všechny, kdo pracují v nemocnici, ale i vysoké politiky podle ní spojuje jeden cíl, kterým je fungující zdravotnictví. „Pokud pan ministr alespoň třetinu z toho, co bylo řečeno, vezme za své, je to skvělé,“ uzavřela.

Vedení Nemocnice Znojmo přivítalo na návštěvě ministra zdravotnictví Vlastimila Válka.Vedení Nemocnice Znojmo přivítalo na návštěvě ministra zdravotnictví Vlastimila Válka.Zdroj: se souhlasem Nemocnice Znojmo

Ministr se k návštěvě vyjádřil krátce na sociální síti X. „Setkal jsem se nejen s vedením nemocnice, ale právě i s jejími zaměstnanci. Diskuze byla bohatá, mimo jiné jsme se bavili o fungování nemocnice a o tom, jak může Ministerstvo zdravotnictví pomoci,“ shrnul Válek.

Rekonstrukce urgentního příjmu

Vedení nemocnice diskutovalo dále s ministrem i krajským radním nejen o problematice gynekologie, přeshraniční spolupráci a navštívili společně urgentní příjem.

Při té příležitosti představil ředitel Nemocnice Znojmo Miroslav Kavka plánovanou rekonstrukci urgentního příjmu. „Pana ministra jsem s našimi plány podrobně seznámil a jsem rád, že u něj našly podporu. Již brzy budeme žádat o dotaci a každá podpora se nám bude hodit,“ zhodnotil Kavka. Rekonstrukce urgentního  příjmu je jednou z nejvýznamnějších investičních akcí nemocnice.

Na jaře začne první etapa výstavby moderního urgentního příjmu znojemské nemocnice. V první fázi čeká rekonstrukce budovu H, za 17 milionů korun.
Nový urgentní příjem i hotelové pokoje: nemocnici Znojmo čeká obří přestavba

Návštěvu ministra zdravotnictví přivítal i Karel Podzimek, krajský radní pro oblast zdravotnictví. „Jsem velmi rád, že se toto setkání uskutečnilo i za přítomnosti pana ministra a za veškerou zpětnou vazbu, které se mi od přítomných zaměstnanců dostalo,“ uvedl.

Setkání podle něj nebylo poslední, rád by podobné zorganizoval i v ostatních krajských nemocnicích. „Nic neberu na lehkou váhu, proto chci toto setkání v letních měsících zopakovat a stejně tak uskutečním setkání se zaměstnanci i v ostatních krajem zřizovaných nemocnicích,“ dodal Podzimek.