Výzvu k podání takové nabídky s podrobnými podmínkami miroslavská radnice zveřejnila na svém webu. Úvěr chce město splatit do konce roku 2016.

A do kdy by chtělo město půjčku získat? „Zastupitelstvo má zasednout 24. února, takže tehdy by se měla schvalovat i smlouva o poskytnutí úvěru," přiblížil včera starosta Miroslavi Augustin Forman.

Z půjčky by měla plynout nejvyšší částka, konkrétně 7,4 milionu korun, na úpravu prostor u hasičské zbrojnice na ulicích Mlýnská a Česká.

Za 1,4 milionu korun by se z půjčky měla provést přeložka vysokého napětí v lokalitě Na Zahrádkách, kde má vyrůst 34 nových domů. „Tato oblast se musí navíc posílit novou trafostanicí, tak je v tomto začleněná i tato nová trafostanice," popsal starosta Forman.

A částka 6,2 milionu by pak měla z půjčky putovat na první etapu oprav miroslavského zámku.

Miroslavští se pro památku v centru městečka dlouho snažili sehnat kupce či investora a v mezích možností městského rozpočtu prováděli menší opravy. Nakonec loni uspěli s žádostí o podporu z evropských peněz.

Hledá se firma

Město zatím nevybralo dodavatele prací, i když už první výběr proběhl. „Hledali jsme dodavatele, ale nenašli, bude tedy další kolo. Teď jsme dali výzvu na doplnění nabídek, takže do půlky února by to mělo být hotové," míní starosta.

První část obnovy zámku se bude týkat jihovýchodního křídla, kde poté vzniknou zejména výstavní prostory. Z evropských fondů město dostane jednadvacet milionů korun.

„Rekonstrukce má trvat rok. Její součástí jsou jak opravy vnějšího pláště zámku, tak i jeho interiérů," uzavřel miroslavský starosta Forman.