Kavka byl jediným uchazečem, který se o vedení zdravotnického zařízení ucházel. „Do výběrového řízení na ředitele znojemské nemocnice se přihlásil jeden uchazeč, a to Miroslav Kavka. Výběrová komise ho doporučila Radě Jihomoravského kraje ke jmenování. Krajští radní jmenování potvrdili na svém posledním jednání 28.února,“ sdělila krajská tisková mluvčí Alena Knotková.

Pro jmenování Miroslava Kavky hlasovalo sedm členů z devítičlenné komise. Ředitelem Nemocnice Znojmo se stal s účinností od prvního března. Karel Podzimek, radní Jihomoravského kraje pro oblast zdravotnictví, mu předal jmenovací dekret.

Kavka dříve znojemskou nemocnici šestnáct let vedl a jako lékař tam působí už třiačtyřicet let. „Věřím, že bude pro její fungování přínosem. Kromě toho, že je uznávaným lékařem, detailně také zná vnitřní procesy nemocnice, což je nepopiratelnou výhodou,“ řekl Podzimek.

Má před sebou řadu úkolů a projektů

Návrat do funkce považuje nový ředitel z výzvu. „Máme před sebou řadu úkolů a projektů, které je potřeba dotáhnout do zdárného konce. Prioritou je pro mě personální stabilita a kvalitní lékařská a ošetřovatelská péče. Spokojený a kvalifikovaný personál je základem pro fungování takto velké organizace,“ prohlásil Kavka.

Mezi jeho cíle patří i další rozvoj. „Patří sem komplexní rekonstrukce urgentního příjmu a opětovné zajištění ORL pohotovosti. Zaměřit se chci také na nemocniční stravování, přeshraniční spolupráci a řadu dalšího,“ doplnil nový ředitel Nemocnice Znojmo.

Zdravotnictví, ilustrační snímek.
Nová společnost pro krajské nemocnice. Lepší než loňský pokus, tvrdí opozice

Zároveň setrvá také na pozici primáře chirurgického oddělení. „Celý život lidem na sále pomáhám a nechci na tom nyní nic měnit. Je pro mě nesmírně důležité zůstat v kontaktu s pacienty i s celým svým týmem,“ vysvětlil Kavka.

Předchozí ředitel Martin Pavlík vede servisní organizaci pro krajem zřizované nemocnice. „Za příležitost vést znojemskou nemocnici budu vždy vděčný, stejně jako za lidi, které mi přivedla do života. Nemocnice Znojmo je a vždy bude mojí srdeční záležitostí," sdělil svým zaměstnancům při odchodu Pavlík.

Nový krytý bazén s wellness a vířivkou otevřel pro veřejnost na konci léta minulého roku.
Společná sauna pro ženy a muže ve Znojmě. Petice za oddělení provozu neuspěly

Odešla s ním i mluvčí Petra Veselá a několik náměstků. Komunikaci zajišťuje nyní Pavel Jajtner, který tuto funkci před časem zastával. Nyní je navíc i primářem Hematologicko-transfuzního oddělení. Předešlý primář Jan Simonides je Jajtnerovým zástupcem. Nemocnice má mimo jiné i novou náměstkyni pro ošetřovatelskou péči, je to Dita Kováříková. Kdo tvoří nejužší vedení, je k nalezení na webu Nemocnice Znojmo.