„V napínavém souboji s hasičkami z Ivanovic na Hané a Zbraslavi rozhodla poslední disciplína – štafeta čtyřikrát sto metrů. Znamená to, že dvakrát jsme skončily první a v královské disciplíně – požárním útoku – na druhém místě,“ popsala napínavý závod vedoucí miroslavského družstva Kateřina Kondlerová.

O titul a zlatou příčku přijelo do Hodonína soutěžit sedm zástupců jednotlivých okresů Jihomoravského kraje, kteří se utkali o postup na mistrovství republiky. Miroslavské hasičky změřily své síly se závodnicemi například z Poštorné či Hrubé Vrbky.
„Čeká nás těžký úkol. Proto se teď musíme scházet a připravovat častěji. Už nyní chodíme trénovat třikrát týdně. Trénujeme především požární útok. Za osmnáct dní nás čeká mistrovství republiky, které se koná od devatenáctého do jednadvacátého srpna v Ostravě,“ přiblížila mladá hasička, která se požárnímu sportu věnuje už dvacátým rokem.

Dodala, že republikové soutěže se miroslavské hasičky zúčastní už posedmé v historii. „Pokaždé se snažíme, abychom uspěly co nejlépe. Ale konkurence je opravdu velká. Takže uvidíme, jak se nám bude za tři týdny dařit,“ naznačila vedoucí družstva.
V krajském přeboru reprezentovalo miroslavské družstvo deset hasiček ve věku od devatenácti do devětadvaceti let. „V disciplínách jsme se střídaly. Například v požárním útoku nás závodilo sedm a ve štafetě soutěžíme po čtyřech,“ zakončila.