Cesta ke zřízení nových míst pro parkování trvala déle než dva roky. O záměru i pokračujícím budování parkoviště již Deník informoval. Demolice prvorepublikových autodílen přišla na 1,67 milionu korun. „Jedno parkovací místo je vyhrazeno pro držitele karet ZTP a ZTP/P. Nové parkoviště je pod dohledem kamer městské policie. U vjezdu je umístěný semafor, díky kterému mají řidiče jistotu, že proti nim z prostoru nevyjíždí žádné auto. Parkoviště slouží bydlícím v centru od středy 27. července," shrnul novinky mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Jak upozornil, navýšení počtu parkovacích míst ve městě je jedním z opatření, která byla schválena jako součást auditu Family Friendly Community.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Od jara mohou nechat návštěvníci nemocnice svá auta u nedaleké restaurace Diana a o krok blíž je výstvaba parkovacího domu u nádraží. Město schválilo koupi zchátralých budov včetně pozemků pod nimi samotnými. Záměr na odkup je starý zhruba deset let, pozemky přiléhající k budovám již město vlastní. Poslouží patrně jako sklady pro organizace města.

Parkovací dům je otázka několika dalších let. „Město nyní řeší parkování napříč celým městem tak, aby byl systém efektivní,“ upozornil před časem mluvčí města Kovařík.