„Je ukázkou zdařilé předválečné bytové výstavby s předzahrádkami, trávníkem oddělujícím chodníky od rušné ulice a alejí sakur. Část zelených ploch ale byla zrušena a nahrazena plochou pro parkování vozidel. Nemohu souhlasit s tím, že městský úřad povolí zrušení zeleného pásu, který je v jeho vlastnictví. V dnešní době klimatických změn je zeleň ve městech důležitá,“ zlobil se například obyvatel ulice Petr Lazárek. Vadí mu také, že se necitlivými zásahy ničí dochovaný vzhled ulice.

Podle starosty Znojma Jakuba Malačky se ale žádné rušení zeleně nejedná. „Na místě vznikla asi tři parkovací místa, nebyl pokácený žádný strom, pouze jeden keř. Sám prosazuji zelené projekty, ale tentokrát se jednalo o zajištění nezbytného příjezdu k nemovitosti, požádali o ně někteří obyvatelé domu,“ sdělil starosta s tím, že stavební úřad jim žádost povolil. Jinak je totiž příjezd zákonem vymahatelný.

Na zámku v Moravském Krumlově podepsali starostové, hejtman a vnuk slavného malíře memorandum o vzniku Muchovy stezky v Ivančicích.
V Ivančicích vznikne Muchova stezka, součástí budou i výstavy umělcových děl

Za plánem podle něj město nestojí. „Je to rozhodnutí samotných obyvatel, nikoliv města,“ oponoval Malačka.