„Paní Poláková na mě podala trestní oznámení, protože jsme zveřejnili její chování na zastupitelstvu. Chápu, že jí není příjemné, když všichni vědí, jak se chová, ale rozhodně kvůli podanému trestnímu oznámení nepřestaneme o obstrukcích a chování spolku informovat,“ sdělil Malačka. Záznam ze zastupitelstva s vystoupením Polákové i reakcí Groise zveřejnil Malačka obdobně jako starosta na svém účtu na Facebooku 11. srpna. V diskusi pak reagoval na připomínky lidí.

Proč vlastně Lenka Poláková trestní oznámení podala? „Pro pomluvu a kvůli zveřejnění nahrávky, ke kterému jsem nedala souhlas. Navíc je nahrávka upravená. Já to mám nahrané taky a je to jinak,“ řekla Deníku Poláková s tím, že se nenechá urážet.

Někteří komunální politici dlouhodobě ukazují právě na Spolek Obchvat jako na viníka, který stavbu obchvatu brzdí. Podobně spolek vnímá bývalý starosta Znojma Petr Nezveda. „Zkoušel jsem s nimi před lety také jednat. Nebyla s nimi reálná a racionální dohoda. Proto se i jejich poslední odvolání dalo čekat. Valná většina lidí, kteří se pohybují ve městě vidí, že obchvat Znojmo nutně potřebuje,“ řekl před časem Deníku Nezveda.