„Možnost letět do Austrálie mi nabídl otec Marek Dunda z Vranova nad Dyjí. Byl to pro mě šok a velké překvapení,“ usmívá se mladík.
Letu se bál, ale bez újmy přežil i velké turbulence. „Na letišti jsme se neztratili, letadlo nám neuletělo. Dávali jsme si pozor a byli tam včas,“ směje se Prchal.

Kdyby mu před lety někdo řekl, že uvidí zblízka živého papeže, nevěřil by tomu. „Když jsem ho viděl, uvědomil jsem si, jaká to je osobnost a kolik lidí může ovlivnit,“ vypráví.

Mezi dvě stě vybraných věřících se nedostal jen tak náhodou. „Jsem varhaníkem ve vranovském kostele. Kvůli tomu jsem se vlastně před deseti lety začal učit hrát na klavír. A pak jsem prošel varhanním kurzem,“ vysvětluje mladý student.

Celkově se v Sydney sešlo tři sta tisíc lidí z celého světa. Po celou dobu pro ně byl nachystaný program. „Posledních pět dnů jsme měli volno a mohli navštívit, co jsme chtěli. Nenechal jsem si ujít návštěvu parku s klokany. Mě nejvíc uchvátila budova opery v Sydney. Na fotkách vypadá mnohem menší,“ vzpomíná Prchal.

Další setkání mládeže s papežem bude za tři roky v Madridu. „Kdybych měl možnost, určitě bych jel. V Austrálii jsem poznal spoustu zajímavých lidí,“ dodává nakonec student.