Pondělní ráno bylo sice zamlžené, zejména na severu území našeho okresu mlhy přetrvávaly až do pozdních odpoledních hodin. Ovšem postupem dne přímo ve Znojmě krásně prosluněné a relativně teplé, teplotní maximum toho dne bylo na amatérské meteorologické stanici Znojmo 14,1 stupňů Celsia.

Úterní počasí bylo podobné jako pondělní: ranní mlhy opět pohltily většinu území našeho regionu. Odpoledne pak bylo opět ve znamení slunečného počasí.

Od středy se obloha zatáhla, přišel déšť, mlhy a inverze. To způsobilo znečištění vzduchu polétavými částicemi. Měřící stanice ČHMÚ, která se nachází v areálu školy na Vídeňské, uvedla ve čtvrtek hodnoty, které dvojnásobně překročily povolené imisní limity. Včera znečištění klesalo, ale stále bylo nad mezní hranicí.

V následujících dnech by měly mlhy ubývat, avšak stále by až do neděle mělo být převážně zataženo s nízkou oblačností, která by se mohla místy protrhávat až na jasno nebo polojasno s teplotami do 13 stupňů Celsia. Nesmíme však zapomenout na tvorbu ranních mlh místy s mrholením, což je zejména pro řidiče velice nepříjemná situace. Veškeré informace o počasí lze najít na www.chmi.cz nebo www.pocasiznojmo.cz.

Krásy podzimního počasí jsou všude kolem nás, příroda hýří barvami, tak nezapomeňte sledovat, jak se nám vegetace chystá na zimu, ta rozmanitost barev je úžasná.

Pro Znojemský deník píše amatérský meteorolog Petr Jančík