Nové termíny jsou již dostupné a lidé se na ně mohou registrovat. V pondělí od 15.00 do 20.00, ve středu od 12.00 do 19.00 a v sobotu od 8.00 do 15.00 hodin.

Vznik testovací místa na Hatích iniciovalo město Znojmo v únoru, ve spolupráci se společností Podané ruce a Excalibur City, která zdarma zpřístupnila parkoviště. „Kapacita testování se již jednou zvýšila kvůli vysoké poptávce pendlerů. Nyní tato potřeba souvisí i se zavedením povinného testování ve firmách,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická.

S ohledem na zavedení povinného testování ve firmách a nově také nutnosti testování pendlerů dvakrát týdně byla kapacita mobilního testovacího místa plně vyčerpána. Zájemci se musí předem k testu zaregistrovat přes web www.covidtestjmk.cz. „Antigenní testy prováděné na testovacím místu na Hatích jsou hrazené ze zdravotního pojištění. Kdo by však test potřeboval častěji než jednou za tři dny, může se tady nechat otestovat také jako samoplátce,“ upozornil starosta Znojma Jakub Malačka.