Farma má kapacitu 9 600 prasat na výkrm, moderní prostředí zajistí podle zástupců společnosti přísun kvalitního masa do regionu.

Součástí modernizace jsou i dvě kruhové jímky na kejdu nebo opravená provozní budova u hlavního vjezdu do areálu. „Hlavní stáje pro chov prasat jsou řešeny jako jednopodlažní dvoulodní objekt. Obě haly mají sedlovou střechu. Novou farmu doprovází výsadba stovek mladých stromků,“ vyjmenovala Klára Kratochvílová, která má ve společnosti na starosti propagaci.

close Původní farma ve Ctidružicích nevyhovovala současným požadavkům. Nyní je po modernizaci. info Zdroj: se souhlasem Rhea Holding zoom_in Původní farma ve Ctidružicích nevyhovovala současným požadavkům. Nyní je po modernizaci.

Organická hnojiva z farmy Ctidružice, i ze všech ostatních farem, najdou využití na obhospodařovaných pozemcích. Zemědělská firma tak snižuje používání průmyslových hnojiv. „Farmu charakterizují moderní technologie a postupy ve prospěch welfare zvířat,“ vysvětlil Josef Kolář, ředitel holdingu.

Ujistil tak, že firma dbá na psychické i fyzické zdraví zvířat. Zároveň věří, že nová farma bude nejen přispívat k rozvoji regionu, vytvoření nových pracovních míst, ale také k zajištění kvality masa pro regionální trh.

Díky spolupráci se společností Hendrix Genetics, světovým lídrem v genetice prasat, pracují zemědělci ve Ctidružicích se zjištěním, že zvířata chovaná na farmě jsou nejen zdravá, ale také optimalizovaná pro výkonnost a kvalitu masa. „Chovné prasnice pocházejí již z vlastního odchovu v Častohosticích posvěceného právě Hendrix Genetics,“ poukázal Jiří Veselý, hlavní vedoucí chovu prasat Rhea Holdingu.

Farma je zásobována krmivem z vlastní výrobny krmných směsí, která byla uvedena do provozu v loňském roce ve Starém Petříně.

Protesty proti výstavbě velkovýkrmny prasat se před časem zvedly ve Štítarech na Vranovsku, proti byli také lidé ve Lhoticích na Třebíčsku.

Rhea Holding pod sebou sdružuje několik společností, které působí v šesti oborech činností. Stěžejní oblastí je zemědělství. V současné době obhospodařuje pětadvacet tisíc hektarů na jižní a jihozápadní Moravě, v Beskydech, na jižním Slovensku a v jižních Čechách.

  • Podívejte se na výstavbu výrobny krmných směsí ve Starém Petříně
| Video: Youtube