Jako by se Modří sloni opičili po svých mladších kamarádech. Dorostenci totiž také postoupili do finále extraligy a v symbolickém měření sil je tak srovnáno.

Stejně jako loni, tak i letos má korfbalové Znojmo nakročeno za ziskem titulů v obou kategoriích. Další vysněný double se tak hodně přiblížil.
V semifinále narazili Znojemští na velmi nevyzpytatelného soupeře. Byl jím čtvrtý Kolín. Znojmo si jako jasný lídr letošního ročníku extraligy nemohlo dovolit zaváhání.

„Kolín jsme si přáli ze všeho nejmíň. Je to hodně nevyzpytatelný soupeř a naše zápasy se dají označit jako ta správná derby. Pokud ale chceme získat titul, musíme porazit každého,“ avizoval dopředu znojemský kouč Martin Žák.

Úvod semifinálového utkání ale nějakému dramatu vůbec nenapovídal. Jihomoravští korfbalisté se rychle dostali do vedení.

Ačkoli první část byla plná nepřesností na obou stranách, dokázalo z první třicetiminutovky vytěžit více Znojmo. To se po poločase mohlo radovat z vedení 10:5.

Jestliže si Znojmo v prvním poločase nastavilo laťku, na začátku druhého dějství ji určitě nepřekonalo. Jako by uchlácholené prvopoločasovou nadvládou přestalo hrát. Kolín tím pádem snížil na rozdíl jediné branky 11:12 .

„Zaváhali jsme v jednoduchých momentech, neproměnili jsme pár vyložených šancí a Kolín dokázal, nutno podotknout že s velkou dávkou štěstí, několikrát za sebou skórovat,“ vysvětlil počáteční výpadek svých svěřenců Žák.

Jenže pak si Znojmo vzalo oddechový čas a, jako by pokropené živou vodou, začalo Kolín jednoznačně přehrávat. Kolín dokázal do konce utkání zaznamenat pouze dvě trefy, zato domácí se radovali hned jedenáctkrát. „Spadl mi obrovský kámen ze srdce, protože toto utkání rozhodovalo o úspěchu či neúspěchu letošní sezony. Po celou dobu se držíme jasně na první příčce a zaváhání v semifinále by bylo opravdu kruté,“ oddechl si Žák.

Podobné pocity pak zavládly i znojemskou kabinou. „Podle mého jsme na hřišti odvedli dobrý výkon a každý z hráčů do toho dal maximum. O tom také svědčí pět košů Kolína v prvním poločase,“ radoval se jeden z nejlepších střelců Jan Malačka.

Ve finále Znojmo narazí na České Budějovice. Zápas, který rozhodne o zisku mistrovského titulu, se bude hrát pětadvacátého dubna ve znojemské sportovní hale. České Budějovice postoupily do finále celkem jednoznačně před dalšího jihomoravského účastníka extraligy Brno.
S Jihočechy mají Modří sloni aktivní bilanci. V posledních šesti vzájemných zápasech Znojmo ani jednou neodcházelo z palubovky poraženo.

„S týmem Českých Budějovic se navzájem dobře známe. Je asi nesporným faktem, že se utkají momentálně dva nejlepší celky domácí scény. Všechno je otevřené. Na základní část se nehledí, hraje se pouze na jeden zápas a je jen na nás, jak se s tím popereme,“ směřoval k finálovému klání znojemský kouč.

„Našemu soupeři se vrátili do družstva dva nejlepší hráči, kteří v posledních zápasech nehráli. I tím pádem se dá očekávat parádní finálová bitva," dodal trenér.