Jižní křídlo zámku v němž má být expozice umístěna nad novým infocentrem chystají Krumlovští otevřít už v červenci. „Meda Mládková zařídila vše tak, aby Museum Kampa v jejím odkazu pokračovalo. Vedením už před lety pověřila europoslance Jiřího Pospíšila s nímž v přípravách expozice pokračujeme,“ řekl Třetina.

Na jaře potkávají lidé ve znojemských Gránicích znovu mloky.
Krasavci u zurčícího potoka. S jarem se vrátili mloci, černožlutí elegáni

S Medou Mládkovou se několikrát osobně potkal a spolupracoval. „Budu na ni vzpomínat nejen já, ale i celý Moravský Krumlov, protože právě ona, respektive její nadace, významně přispěla k tomu, že Praha zapůjčila Slovanskou epopej zpět na náš zámek,“ ocenil Třetina.

Vzpomněl, že setkání s ní byla vždy plná noblesy a porozumění. „Paní Mládkové může být každý z nás vděčný za podporu našich umělců během komunistické nadvlády. Za to, jak zachránila zchátralou budovu Sovových mlýnů v Praze, kde s Jiřím Pospíšilem vedla muzeum, kam se jezdí na ty nejlepší výstavy. My tady na Znojemsku jí zůstaneme vděční za zájem o českou kulturu, který neskončil na hranici hlavního města,“ ujistil Tomáš Třetina.