„Tašky na sklo, plasty a papír jsou odměnou pro ty, kteří třídí odpad a zároveň motivací pro ty, kteří se dosud nezapojili," sdělil místostarosta města Zdeněk Juránek s tím, že tašky jsou omyvatelné a je možné je používat opakovaně.

Ekologii a usnadnění třídění odpadů šla naproti i znojemská radnice. Ta nabídla lidem podobné tašky již počátkem loňského roku. Město míní, že obyvatelé zejména malých bytů mohou mít problém s uskladněním starého papíru, skla a plastů, než ho odnesou ke kontejnerům. „Každý na to má svůj systém. Přece jen to ale může být problém, hlavně v menších bytech. A to i problém estetický," tlumočila názor vedení mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Lidé za tašky platí třetinu výrobní ceny.

Prvenství v třídění odpadů loni získali ve Vyškově, Mikulově, Perné a Podhradí nad Dyjí. Zatímco Vyškov zvítězil v kategorii měst nad deset tisíc obyvatel, v Mikulově jsou nejlepší v kategorii měst se dvěma až desíti tisíci obyvateli. Podhradí nad Dyjí pak získala primát v kategorii malých obcí do pěti set obyvatel a Perná je nejlepší mezi obcemi s pěti sty až dvěma tisíci obyvateli.

Soutěž My třídíme nejlépe vyhlašuje společnost Eko-kom a Jihomoravský kraj.