Jak dodal, záchodky byly poslední vadou na ke spokojenosti cestujících jinak funkčním nádraží. „Už jsme díky kamerám řešili jednoho člověka, který na toaletách zničil kliku. Ostatní lidé pochopili jak a k čemu čekárna a nádraží slouží. Chápu potřeby lidí, ale oni zase musí pochopit nás, že nemůžeme náš majetek nechat jen tak ničit," řekl Třetina.

Nádraží podle místních trpělo především kvůli mladým lidem. „Chodí sem hodně mladých z učňáku a to jsou dacani a dělají tady nepořádek. Cigára hážou už nahoře z hradeb. Vůbec se městu nedivím, že tam dali kamery," naznačila Renata Webrová.

Přestože toalety jsou na nádraží otevřené jen od šesti ráno do šesti odpoledne a o víkendu vůbec, jsou s nimi spokojeni například řidiči autobusu. „Tady je to bez problémů, horší to máme ve Znojmě. My řidiči musíme tam na toaletu až na vlakové nádraží a když máme deset minut přestávku, tak to nelze stihnout," svěřil se profesionální řidič Stanislav Bacovský.

Pohodlí čekárny využíval včera dopoledne také Josef Šídlo z Olbramovic. „Jezdím asi dvakrát týdně. Je fajn, že tu mají pro cestující takovou pěknou a čistou čekárnu. Záchody jsou teď volně přístupné, jsou jen zničené kliky. Po desáté dopoledne sem chodí paní, která za toalety vybírá a čistí je," řekl Šídlo.

Podle ředitele Správy majetku Moravského Krumlova Jiřího Čemerky by se nové dveře a kliky i s automaty na mince mohly v čekárně objevit ještě letos. „Chceme to ještě jednou zkusit. Vše je pochopitelně o ceně. Zisky z poplatku za toalety nám zdaleka nepokryly náklady a škody po vandalech nakonec město donutily instalovat i bezpečnostní kamery. Rádi bychom, aby vše bylo v pořádku ještě před koncem tohoto roku," uzavřel Čemerka.