Pád z padesátimetrové výšky do řeky přežil. Nyní leží ve vážném stavu na traumacentru brněnské fakultní nemocnice.
„Zranění tohoto muže jsou vážná, jeho stav je však stabilizovaný,“ informovala v pondělí odpoledne mluvčí fakultní nemocnice Anna Mrázová.

Vstup na most zakazuje pouze dopravní značka. „Striktně to zakazuje zákon o dráhách. Vždy však, nejen na železnici, bude určité procento lidí, které bude předpis o zákazu vstupu porušovat nebo ignorovat a tím riskovat,“ reagoval na poslední událost mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Správce přesto o výraznějším technickém zabezpečení neuvažuje. „To nelze, jelikož by byla například ohrožena bezpečnost trati a personálu, který most udržuje. V případě mimořádné události by další technické zamezení vstupu působilo jako překážka pro záchranáře,“ naznačil Halla. „I v případech, kdy byly budovány ploty při tratích, docházelo nebo dochází k jejich úmyslnému poškozování a překonávání některými spoluobčany,“ dodal mluvčí.

Případem se zabývá znojemská policie. „V sobotu dopoledne jsme přijali oznámení o pádu muže z mostu. Na místo vyjela hlídka společně s hasiči a záchrankou. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že třiadvacetiletého mladíka z vody vytáhli dva občané, kteří byli nedaleko,“ uvedl policejní mluvčí Jan Křepela.

Podle policie chtěl muž zřejmě spáchat sebevraždu. „Prověřujeme všechny okolnosti pádu. Podle předběžných informací šlo zřejmě o úmysl spáchat sebevraždu,“ potvrdil mluvčí.

Podle zdroje blízkého mladíkovi byl muž zadlužený. „Pracoval v herně, kde majiteli způsobil nemalou škodu. Veškerou páteční tržbu zde prohrál na automatech. Vzhledem k tomu, že už měl rest z předešlých dní a od přátel si napůjčoval více peněz, posilněn alkoholem chtěl ukončit svůj život,“ sdělil muž, který si nepřál zveřejnit své jméno. Redakce jej však zná.

Jeden ze dvou mužů, kteří zraněného mladíka z vody vytáhli, je majitel nedaleké restaurace Jaroslav Aipldauer.
„Slyšel jsem zvláštní zvuk od řeky jako po dopadu předmětu. Oslovil jsem muže, který okolo nás běhá a šli jsme k řece. Tam jsme viděli toho kluka. Vytáhli jsme jej z vody. Byl při vědomí, dokonce s námi mluvil,“ popsal událost Aipldauer. Podle něj jde již o třetí sebevražedný skok v posledních sedmi letech.

Ještě v sobotu mladíka dopravil vrtulník záchranářů s vážnými poraněními ze znojemské nemocnice do Brna. „Pacient měl mnohačetná vážná zranění, proto byl letecky převezen na traumacentrum Fakultní nemocnice Brno,“ sdělil mluvčí nemocnice Pavel Jajtner.
Most používají jako zkratku zahrádkáři z Kraví hory.