Mramotické koupaliště láká každý rok tisíce lidí. Ti ale celá léta nechodili na koupaliště, nýbrž do požární nádrže.

Teprve teď totiž znojemští radní zjistili, že areál, patřící již tři desetiletí městu Znojmu, není po celou tuto dobu zkolaudovaný.

„Chyba je samozřejmě na straně majetkového odboru. V současné době chceme tento problém napravit a koupaliště co nejdříve zkolaudovat,“ řekl tajemník městského úřadu ve Znojmě Vladimír Krejčíř.

Pronájem nebude

Na svém zasedání druhého dubna radní přitom rozhodli, že mramotické koupaliště letos pronajmou. Šlo o jeden z prvních pokusů snížit náklady města související s provozem tohoto zařízení.

„Třicátého dubna ale rada tento záměr zrušila kvůli zjištění, že areál není zkolaudovaný. Zároveň radní rozhodli, že koupaliště pronajímat nakonec nebudou, takže záměr výběrového řízení na provozovatele byl stažený i z úřední desky,“ upřesnil Krejčíř.

Koupaliště dokonce není zaevidované ani na katastrálním úřadu. Lze mluvit o štěstí, že se v minulých letech na koupališti nikomu nic nestalo.

„V tomto případě by mělo město jako majitel velké problémy,“ připustil Krejčíř.

K nezkolaudovanému koupališti se vyjádřil i bývalý vedoucí majetkového odboru Vítězslav Otruba.

„Moji předchůdci Mramotice neřešili. Na tento problém jsme přišli před mým odchodem,“ vysvětlil Otruba.

Oblíbený rekreační areál tak bude letos otevřený až po vyřízení kolaudačního řízení.

Pokud bude ale pěkné počasí, chtějí radní už v květnu otevřít městskou plovárnu Louka.

„Jakmile teploty vystoupí k pětadvaceti stupňům a bude delší dobu hezky, koupaliště můžeme otevřít ihned. Třeba i příští víkend. Plovárna byla zatím pravidelně otevřená od posledního víkendu v květnu,“ sdělil místostarosta města Jan Blažíček.

Už nyní jsou napuštěné všechny bazény. „Od včerejška provádí odborníci servis na technologii. Plovárna by měla být plně funkční od jedenáctého května,“ doplnil správce areálu Josef Císař.

Letos ale musí návštěvníci plovárny počítat s vyšší cenou vstupného.

Vyšší vstupné

Radní schválili zvýšení cen kvůli stále narůstajícím nákladům na spotřebu elektrické energie i vody.

„Úprava se týká cen vstupenek pro jednorázový vstup. Průměrně se cena zvyšuje o deset korun, takže v hlavní sezóně bude stát vstupné sedmdesát korun. Ceny předplatitelských karet zůstávají beze změny,“ informoval místostarosta Jan Blažíček.