Kdy si tedy budou moci obyvatelé města zaplavat v bazénu? Zeptal se za občany krajský šéfredaktor Deníků Pavel Macků.

„Máme připravenou variantu, která počítá s využitím prázdné budovy s nádržemi na mazut. Ty totiž zbyly po přechodu na plynovou kotelnu,“ informoval obyvatele na náměstí starosta Jaroslav Mokrý. Veřejnosti by v budoucnosti mohly sloužit dvě bývalé nádrže, každá o délce osmnáct metrů.

„Z těch bychom mohli postavit pěknou plaveckou pětadvacítku. Stavba by s pomocí dotací mohla být zahájena příští rok, náklady se pohybují okolo patnácti milionů korun,“ nastínil starosta Mokrý.

„Proč není v centru nějaké větší hřiště nebo sportoviště,“ ptal se jeden místní člověk.

„Hřiště není jen otázka peněz, ale především ploch. Máme hřiště na sídlišti a Orel vybudoval hřiště v Rakvicích. Navíc je možno sportovat na tréninkovém hřišti pod hradbami,“ bránil se starosta. Informoval, že v centru města nejsou plochy k vybudování sportoviště. „Máme sice několik plácků o rozloze několik metrů čtverečních, ale uvnitř města nemáme větší plochy, kde by se hřiště dalo vybudovat,“ řekl starosta.

„Je to o prioritách. Počítáme s tím, že v budoucnosti nějaké další hřiště postavíme, ale máme před sebou opravy kanalizace, potom přijdou na řadu silnice, pak budeme opravovat náměstí,“ vysvětloval místostarosta Tomáš Třetina. Doplnil, že by představitelé města rádi lidem nabídli prostor pro sport do roku 2013.

Po diskusi se lidé mohli pobavit při písničkách Nikol Kotrnetzové, mladé místní kytarové kapely s výraznou zpěvačkou a kytaristkou nebo si zasoutěžit o zajímavé auto.

„Já nejsem z Krumlova, jen jsem se tady zastavila. Je to zajímavé, když takhle vedení radnice zvete na pódium,“ řekla jedna z návštěvnic Dne s Deníkem Eva Menšíková z Dukovanska.

Opodál program pozorně sledoval starší pán.

„Jsem člen zastupitelstva, takže se zajímám o vše, jak město funguje. Jen mě mrzí slabší zájem občanů. Ale to je asi problém celorepublikový,“ svěřil se Stanislav Trefil.

„Lidi by chtěli všechno hned. Myslí si, že když se mluví o bazénu, tak bude už příští rok. Nikdo nechce vědět, že se tady nejméně osm let nehospodařilo tak, jak se mohlo. Netvrdím, že by tady byl bazén za padesát milionů, ale řada věcí mohla být připravená. Město muselo najít navíc asi čtyřicet milionů na kanalizaci a vodovod, ale to občany nezajímá,“ doplnil Trefil.

Skeptický byl jiný návštěvník akce.

„Já politikům vůbec nevěřím. Za ta léta, co tady bydlím, se nic výrazně nezměnilo. Je jenom dobře, že pořádáte podobné akce. Když politici uvidí, že se o ně novináři zajímají, možná se něco pohne,“ uvedl na závěr akce David Ostrovský.