Jak dodal, je s podivem, že se v místě dosud nestala žádná vážnější nehoda. „Nad křižovatkou musí létat hodně andělů strážných,“ naznal Kubic.

Další nová okružní křižovatka na Znojemsku vznikne do léta příštího roku v Suchohrdlech. Region jich bude mít už téměř dvacet. Také tam policisté často vyjíždějí k dopravním nehodám.

Na Břeclavsku mohou řidiči potkat asi tucet rondelů. Poslední přibyl vloni u hlavní pošty v Břeclavi. Náklady na jeho vybudování byly zhruba dvanáct milionů korun. „Třeba u Tesca a u pošty plní objezdy svou funkci dobře. Nezažil jsem, že by tam byl nějaký problém,“ naznačil řidič David Baláš z Břeclavi. Další takovou křižovatku by rád viděl v Poštorné u kostela.

Na podzim vybudovali silničáři nový kruhový objezd ve Velkých Pavlovicích u tamní sýpky. První ve městě. Byl součástí velké opravy silnice mezi Velkými Pavlovicemi a Terezínem. Ta má skončit na konci srpna 2018. Náklady jsou celkem sto milionů korun.

Asi desítka kruhových objezdů slouží na Hodonínsku. Nyní se další chystá v Kyjově. „Bude stát asi čtrnáct milionů korun a do provozu jef chceme uvést v prosinci příštího roku,“ sdělila mluvčí ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Řidiči by se do dvou let mohli dočkat také změny křižovatky z klasické na okružní na kasárenské křižovatce u Znojma. Je nepřehledná a často se na ní bourá.