„Na Kuchařovické sice občas dochází k složitým situacím, ale provoz tam není tak veliký. Dopravní komise po konzultacích s experty doporučila zřídit tam takzvané místo pro přecházení. Jeho zřízení vyžaduje jen snížení obrubníků a osazení příslušné značky. Práce vyjdou asi na padesát tisíc korun," sdělila mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Na mnohem frekventovanější Suchohrdelské ulici u hřbitova se ovšem chodci dočkají úlevy v podobě ostrůvků v silnici až v následujících letech. „Přímo u hřbitova jsme silnici opravovali loni, vyjadřovala se jak policie, tak město, nikdo s požadavkem na ostrůvek nepřišel. Podle pravidel dotace nesmíme nyní už bohužel do hotového díla pět let zasahovat," vysvětloval šéf znojemské oblasti krajské správy silnic Zdeněk Komůrka.

Jak doplnil, silničáři nyní projektují opravu mostů přes železnici nad hřbitovem. „Tam již se zřízením přechodu a ostrůvku počítáme. Stavba přijde na řadu nejdřív v příštím roce," upozornil.

Zástupci města proto nyní lidem radí, aby změnili návyky a při cestě na hřbitov využili jiné parkoviště. „Je s podivem, proč řidiči nevyužívají pohodlné parkoviště na druhé straně hřbitova na Dobšické ulici," uvedl ředitel městských strážníků Ivan Budín. „Je sice o sto metrů dál, ale hlavně při vyjíždění na silnici zajišťuje rozhodně větší komfort a je bezpečnější," dodal.