Na novém webu pracovali tvůrci více než rok. „Anonymně jsme monitorovali, co lidé nejčastěji na stránkách hledají, abychom tomu přizpůsobili nový vzhled stránek. Věřím, že jakmile si na nový web lidé zvyknou, budou se na něm orientovat daleko lépe“ řekl místostarosta Znojma Jakub Malačka, který má informační technologie úřadu na starosti.

Předpokládá, že chvíli potrvá, než si lidé na nový systém zvyknou. „Vše nové, jakákoliv změna, s sebou nese i různé emoce, nejinak tomu bude i s novým webem. Nicméně náš starý web už opravdu změnu potřeboval. Teď je určitě přehlednější a jednodušší,“ dodal Malačka.

Podle mluvčí úřadu Zuzany Pastrňákové je web je také plně responzivní, tedy dobře čitelný i na ostatních mobilních zařízeních. „Lze jej pohodlně prohlížet na mobilních telefonech či tabletech. Oproti současnému webu jsme odstranili kategorie Město a samospráva a Městský úřad a také už není základní rozdělení dle odborů a jejich působnosti. Není tedy nutné znát, co který odbor vykonává za činnost,“ přiblížila Pastrňáková.

Web je nově rozdělen tématicky na kategorie jako například Hospodaření a finance, Evidence obyvatel a matrika, Doprava a uzavírky, Školství nebo Poplatky. „Zajímavostí je, že jsme například na web doplnili aktuální i historické informace o městských částech Znojma,“ vyzdvihl Malačka.

Za pořízení nových webových stránek zaplatilo město přes sto tisíc korun s většinou nákladů ale pomohla dotace. „Přes osmdesát osm tisíc jsme získali z Evropské unie a zhruba deset tisíc korun ze státního rozpočtu. Město tak doplatilo zhruba pět tisíc korun,“ uvedla mluvčí Pastrňáková.

Na změny je zvědavý i Pavel Svoboda. „Už jsem si zvykl a vím, co kde mám hledat. Ale oproti jiným městům mi připadal web Znojma už zastaralý, uvidíme co nového přinese,“ počká si.