Nečekaně brzy nabídne letos osvěžení a relaxaci znojemské Městská plovárna Louka. Jejími turnikety projdou první lidé už dnes, tedy v polovině května.

„Brzké otevření plovárny umožnilo teplé počasí. Přesto nechceme nic nechat náhodě a pojistíme se i pro případy horšího počasí. Voda má díky ohřevu teplotu čtyřiadvacet stupňů, a tak nechceme, aby lidi odradilo podmračené počasí. Na plochu umístíme ještě do konce května stojanové plynové teplomety a kolem nich lehátka, aby lidé mohli relaxovat, i když nebude svítit slunce,“ řekl starosta Znojma Petr Nezveda.

I tímto způsobem chce město zvýšit návštěvnost bazénů. Ty vloni prodělaly přes jeden milion korun, o rok dříve dokonce dva miliony.
Radní dokonce vloni zvažovali, že by plovárnu pronajali. „Nakonec jsme ale od tohoto záměru upustili. Je ale možné, že se k němu za rok vrátíme,“ uvedl Nezveda.

Výběrové řízení na provozovatele ale vyhlásili radní v případě koupaliště v Mramoticích, které rovněž patří pod Znojmo. „Do výběrového řízení se ale nikdo nepřihlásil,“ doplnil Nezveda.

Plovárna Louka poprvé otevře své brány v sobotu v pravé poledne. „Nemění se cena vstupného, ani provozní doba koupaliště. Nadále zvýhodněné zůstává vstupné pro předplatitele. Nárok na snížené vstupné mají děti do výšky jeden a půl metru, důchodci a držitelé průkazu ZTP,“ sdělila tisková mluvčí města Denisa Šipošová.

Od června bude možné se vykoupat i ve večerních hodinách, a to v pátek a v sobotu. „Nově bude plovárna otevřena večer i v ostatní dny, v závislosti na aktuálním počasí. O nočním koupání budou pravidelně občané informováni,“ dodala mluvčí.

Návštěvníci se mohou těšit i na další novinky, třeba oslavu konce školního roku, různé ochutnávky a podobně. K dispozici budou atrakce jako trampolíny či mobilní horolezecká stěna.

V blízkém okolí Znojma se mohou koupánímilovní lidé osvěžit v Únanově a brzy i v Banticích. „Únanovské koupaliště otevřeme čtyřiadvacátého května. O deset korun jsme zvýšili cenu za půldenní koupání po druhé hodině odpolední pro děti i dospělé. Ti zaplatí nově padesát korun, děti čtyřicet,“ řekl starosta Únanova Vojtěch Fabík.

V Česku teprve druhé přírodní koupaliště, využívající k čištění vody biokoridor, otevřou na začátku července v Banticích. Průzračnou vodu budou namísto chemie udržovat různé vrstvy kamenů či písků a vodní rostliny.