Děti pomohly s úklidem nepořádku a černých skládek v blízkosti škol a jejich okolí. Impulsem byla výzva radnice v projektu Čisté Znojmo. „Jsme rádi, že školy zareagovaly na naši výzvu a celé třídy vyrazily do ulic, aby uklidily nepořádek po druhých. Od vyučujících máme zpětnou vazbu, že děti se nyní na odpadky dívají z jiného úhlu,“ zhodnotil starosta města Jakub Malačka.

Zdroj: Youtube

S úklidem pomohly mateřské školy náměstí Republiky, Mramotice, náměstí Armády, základní a mateřská škola Pražská, základní školy Prokopa Diviše a Mládeže.

Protest spolku Zvířata nejíme v Hraběticích na Znojemsku.
Týrání za hranou zákona: provozovatele jatek v Hraběticích čeká zřejmě soud

Kampaň Čisté Znojmo nabídla během května lidem informace o třídění, poutaly grafické materiály v ulicích města a na sociálních sítích, o osvětu mezi seniory a na školách se postarali strážníci. Zájem byl i exkurzi do třídící linky. „Ve sběrném dvoře na Dobšické ulici v areálu společnosti FCC Znojmo se sešlo na šedesát zájemců. Třídící linkou je provedl jednatel společnosti Josef Esterka, vysvětlil přítomným systém činností ve sběrném dvoře a na lince. Prozradil také zajímavosti z oblasti třídění,“ přiblížila mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická.