„Sbírat známky jsem začal asi v osmi letech. Kolik jich teď mám, už ani nepočítám,“ říká Šalomoun. Mezi jeho nejzajímavější úlovky patří známky vytištěné na látce. „Je to dederon, který vyráběli v bývalé NDR,“ vysvětluje sběratel. Na celostátních soutěžích už stihl nasbíral několik ocenění. Nejdůležitější jsou pro něj čtyři první místa.

„Na každé filatelistické olympiádě se píše všeobecný test. Pokaždé je zadané určité téma, ke kterému musí každý soutěžící dovézt známky,“ přibližuje mladík.

Když jel na jednu ze svých prvních soutěží, nechal doma celou svou sbírku známek. „Byl to trochu šok, když jsem to zjistil. Ale i přesto jsem se nakonec
umumístil na čtvrtém místě,“ usmívá se už dnes nad touto historkou mladý filatelista.

Na svůj koníček si vydělává na brigádách. „Je to celkem finančně náročné. Dostávám peníze i od příbuzných, ale není to tak, že bych utratil všechny peníze za známky,“ tvrdí sběratel.

Většinu známek nakupuje na burzách. „Radši si je kupuji sám. Nestalo se, že bych třeba řekl, že chci tu a tu známku k narozeninám,“ dodává Šalomoun.
S filatelistickým znojemským klubem, kterého je členem, chtějí nachystat na příští rok výstavu přímo ve Znojmě. „Zatím jezdíme na akce, které jsou mimo Znojmo. Proto chceme zorganizovat něco přímo tady,“ uzavírá filatelista.