Znojemskému deníku Rovnost záměr stavby nové křižovatky potvrdila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. „V polovině příštího roku budeme projednávat dokumentaci k územnímu řízení, ze které konečná podoba nové křižovatky vzejde. Přípravy jsou ve fázi výběru zhotovitele na zpracování této dokumentace,“ uvedla Ledvinová.

Ještě předtím by se ovšem měl začít stavět roky připravovaný kruhový objezd na kasárenské. „V případě této křižovatky bychom v prvním čtvrtletí příštího měli podat žádost o stavební povolení. Plánovaný termín zahájení stavby je rok 2020,“ upřesnila Ledvinová.

Obě křižovatky evidují dopravní policisté jako ty, na kterých jdou časté dopravní nehody včetně smrtelných. „Na křižovatce u Kravska je problém s rozhledem z obou stran vedlejších silnic. Za předpokladu, že silničáři upraví silnici první třídy a nájezd do kruhového objezdu od Jihlavy je to nejlepší řešení, které tam může být,“ naznačil šéf dopravních policistů na Znojemsku Robert Pešek.

Na kasárenské křižovatce měl být podle řidičů a odborníků kruhový objezd už dávno. „Jsem velkým příznivcem kruhových objezdů zejména na komplikovaných místech a nepřehledných křižovatkách. Na kasárenské je velký problém, když třeba vyroste kukuřice, řidiči skutečně nemají vůbec přehled. Objezd před časem výrazně pomohl i na dyjské křižovatce, která byla velmi nebezpečná,“ řekl již dříve Marek Neuschl.

Plánovanou změnu na křižovatce u Kravska vítá jeden z místních řidičů. „Křižovatka je podle mne opravdu nepřehledná a kruhák by v tom místě rozhodně pomohl,“ myslí si Michal Drozd.

Na přípravě změny křižovatky u Kravska spolupracuje s Ředitelstvím silnic i vedení Znojma. „Jsme obec s rozšířenou působností, a pokud dochází ke změnám územního plánu, chodí to k nám na radnici k posouzení. My jsme se vyjadřovali ke stavbě kruhového objezdu a samozřejmě s takovými plány souhlasíme,“ sdělil místostarosta Znojma Jakub Malačka s tím, že křižovatka by byla oproti stávající o něco blíže ve směru na Jihlavu.

V otázce kasárenské křižovatky se radnice více neangažuje. „Už se jen čeká na termín zahájení stavby. Pokud vím, kasárenská by měla stát asi šestnáct milionů korun,“ dodal Malačka.

Na Znojemsku už je více než dvacet rondelů.