„Po dvou letech uzavíráme testovací místo, které vzniklo naproti budovy H u parkoviště v unimobuňce. V době největšího nárůstu nemocných v březnu 2021, bylo denně testováno přes dvě stě osob. Tento týden bylo otestováno osm lidí, během dnešního testování se nedostavil nikdo,“ uvedla důvody Veselá.

Kvůli sníženému zájmu proto vedení nemocnice rozhodlo o přesunu testování do prostor Infekčního oddělení v budově C1. „Testujeme v pondělí, středu a pátek od sedmi do půl osmé ráno. Na test je nutné se objednat prostřednictvím systému jako dosud přes web nemocnice, samoplátci nejsou testováni,“ upozornila mluvčí.

Rotunda z poloviny jedenáctého století. To je nejvýznamnější nález archeologů v kostele sv. Hippolyta na Hradišti ve Znojmě. Svými rozměry ji nepředčí žádná rotunda na Moravě ani v republice.
VIDEO: Objev tisíciletí ve Znojmě, vzácná rotunda zaplňuje mezeru v dějinách

Zároveň vyzvala aby si příchozí do budovy nasadili respirátor a to navzdory tomu, že jeho užití v nemocnici není povinné. „S ohledem na to, že všichni přichází z důvodu vyloučení nákazy, ochrání tak nejen sebe, ale i své okolí,“ požádala Veselá.