Kvůli nouzi o učitele se zástupci Ústeckého a Karlovarského kraje rozhodli podpořit nově příchozí posily učitelských sborů. Nabízí jim náborový příspěvek ve výši 200 tisíc korun, který však bude znamenat tří nebo pětileté usídlení učitele ve vybrané škole. Kromě zaplnění volných pozic chtějí kraje na severu Čech také zvýšit kvalitu vzdělání a motivovat čerstvé absolventy.

K učení se Juračková může dostat už za rok. Při výběru školy pro ni bude rozhodující především lokalita. „Chtěla bych učit v Brně nebo blízkém okolí. Důležité pro mě bude i zaměření školy. Ráda bych zkusila oslovit i školy, na kterých jsem vykonávala praxi, kde se mi líbilo a kde byl příjemný kolektiv,” řekla budoucí učitelka.

Sedmnáctiletá pekařka Adéla Šimková ze Střední školy Charbulova v Brně se stala výherkyní soutěže Pekař roku junior.
Pekařka roku junior je z Brna. Ráda si s pečivem hraju, prozrazuje Adéla Šimková

Chybějící učitelé jsou problémem celorepublikovým, podle náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Jiřího Nantla je však dostupnost učitelů na jižní Moravě lepší než v řadě jiných krajů. „Patrně za to může poměrně silná přítomnost vysokých škol s obory připravujícími budoucí učitele,” uvedl. Dodal, že chybí především matematikáři, informatici nebo fyzikáři, a to hlavně na venkově.

Odborní učitelé i matikář

S nedostatkem učitelů se však potýkají i školy v centru Brna. Patří mezi ně i Střední škola polytechnická Brno v Jílové ulici. „Už delší dobu, několik let, hledáme odborné učitele, tedy stavaře, vyučující pro instalatéry a podobně. Ti se nám hledají velmi těžko,” nastínila situaci zástupkyně ředitele Zuzana Machalová. Kromě vyučujících odborných předmětů se teď škola shání po novém učiteli anglického jazyka, ekonomiky a tělesné výchovy.

Jako většina škol v Jihomoravském kraji kandidátům žádné náborové benefity střední škola nenabízí. „Jsme veřejná škola zřizovaná Jihomoravským krajem, hospodaříme s veřejnými prostředky a žádné benefity nenabízíme. Nabídnout můžeme slušné zacházení, dodržování pravidel a právních předpisů, jinak to máme stejně jako všechny školy,” konstatovala Machalová.

Angičtinář, matematikář a vyučující biologie chybí i na Pukryňově gymnáziu ve Strážnici. „S problémem nedostatku učitelů se naštěstí nepotýkáme dlouhodobě, jde spíš o nárazové akce, kdy například odchází učitelé do důchodu nebo na mateřskou dovolenou,” popsala ředitelka Martina Vavříková. Odchod do důchodu si však někteří kantoři oddalují. V roce 2019 byl průměrný věk učitele v České republice víc než sedmačtyřicet let. Například nedostatkoví fyzikáři měli tehdy v průměru let jednapadesát.

Učebna Archimedes dělá z Hodonína průkopníka technologií pro chytrá města v tuzemsku.
Pomoc po tornádu. Unikátní učebnu otevřeli v Hodoníně. Je první v republice

Náborový příspěvek pro učitele Jihomoravský kraj podle Nantla zatím nezvažuje. „Osobně pochybuji o efektivitě této motivace při poměru cena ku výkonu,” uvedl Nantl. Pro začínající učitele je dle něj zásadním motivačním faktorem především kvalita prostředí ve školách. „Zejména jde o vztahy v pedagogického sboru, dostupnost profesní podpory a kvalitního vedení ze strany ředitelů,” komentoval náměstek. Právě na tato témata se Jihomoravský kraj nyní soustřeďuje.

Kromě náborových příspěvků učitele k profesi může nalákat i plat ve výši sto třicet procent průměrné mzdy. „Náborový příspěvek může být dobrou motivací pro učitele. Změna by ale byla potřebná úplně někde jinde, než u peněz,” poznamenal Michal Dobeš. Se zvýšení platu vyučujícím problém nemá, obává se však, kde se peníze na příspěvky vezmou.

LUCIE BURIANOVÁ