„Ambulantně jsme ošetřili o třicet procent více pacientů, než obvykle. Hospitalizováno na lůžkovém oddělení především ortopedie bylo o čtvrtinu pacientů víc. Jednalo se především o zlomeniny předloktí, kotníku a krčku. Na jeho poškození jsou náchylní především starší pacienti. Zajímavostí je, že od včerejšího večera do dnešního rána byli v nemocnici ošetřeni čtyři lidé s otřesem mozku po pádu na led. I tento počet se značně vymyká běžnému dni,“ uvedl mluvčí znojemské nemocnice Pavel Jajtner.

Skoro půl milionu korun budou stát řidiče dopravní nehody. „Celková škody se vyšplhala na čtyři sta padesát tisíc korun a nikdo nebyl vážně zraněn. Nehodám předcházel nesprávný způsob jízdy a nepřizpůsobení stavu vozovky,“ řekla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Nejzávažnější nehoda se stala v pondělí v podvečer u obce Polánka. Řidič nákladního vozu zde nezvládl řízení a vyjel na krajnici, narazil do betonové propusti a auto převrátil na pravou stranu. „Řidič i jeho pětadvacetiletá spolujezdkyně utrpěli lehká zranění, která si vyžádala lékařské ošetření,“ informovala Drahokoupilová¬.

Meteorologové před ledovkou varují do úterního poledne. Doporučují také omezit jízdu autem a počítat s komplikacemi v dopravě. Chodce varují před možným uklouznutím a zlomeninami končetin i otřesy mozku.

V dalších dnech se už teploty vyšplhají nad nulu. V noci ale tvorba náledí stále hrozí.