Podle ředitelky školy Aleny Vavrouškové je spojení užitečné. „Některé kulturní programy navštěvujeme společně. Školáci také pro svoje mladší kamarády například před Vánoci připravili divadlo, které jim sami zahráli. Děti ze školky se zase přišly podívat do školy, strávily tu dopoledne a společně s dětmi ze školy měli tvořivé dopoledne,“ uvedla ředitelka.

Školku čeká ještě do konce školního roku začátek důležité rekonstrukce. „Díky získané dotaci dětem upravíme velkou přírodní zahradu. Dostane například nové prolézačky a další prvky z přírodních materiálů, chatku a další vybavení. Práce začnou v blízké době a předpokládáme, že dělníci svou práci dokončí do podzimu,“ doplnila ředitelka.

Kuchařovická školka sídlí od roku 1981 v nové budově postavené tehdy svépomocí lidmi z obce v Akci Z. Do školky může docházet až čtyřicet dětí, její kapacita je v současné době téměř naplněná. Nejmladší děti dochází do třídy Ježečků, starší a předškoláci chodí do třídy Sluníček. Obě třídy používají vzdělávací program založený na hravém prožitkovém učení a spolupráci.