Práce s nářadím u ponku baví všechny. „Řezání dřeva, smirkování a další práce baví všechny děti, jen na ty menší musíme dávat větší pozor. A třeba mezi chlapci a děvčaty není v tomhle věku v zájmu o práci s nářadím ani v šikovnosti žádný velký rozdíl,“ řekla ředitelka školky Jana Slámová. Po dobrých zkušenostech školka letos pro děti nakoupila větší množství nářadí, aby svou zručnost mohly dál rozvíjet.

Jakmile to dovolí počasí, tráví vémyslické děti hodně času venku. „Máme velkou zahradu, hned za školkou řeku, na vycházky chodíme k rybníku nebo třeba na kopec,“ vypočítala ředitelka.

Zahrádka dětem slouží k hrám i poznávání. „Každé jaro osejeme dva záhony a sledujeme jak vzchází a rostou nové rostliny. A pečlivě sledujeme i naše dva ovocné stromy, ošetřujeme je a dáváme pozor, zda se na na nich neobjeví třeba nějací škůdci,“ popsala ředitelka.
Do vémyslické školky chodí vedle dětí z městyse i děti z okolních obci, které nemají vlastní školku. Pětačtyřicet dětí je rozdělených do dvou tříd podle věku. 

Děti z MŠ Vémyslice, třída Koťátka.Zdroj: Archiv školky

Děti z MŠ Vémyslice, třída Koťátka.