Od pondělí bude možné zavítat na jednotlivá oddělení v obvyklých návštěvních hodinách, které jsou od pondělí do pátku od půl třetí do pěti. O víkendech a o svátcích pak od jedné do pěti hodin odpoledne.

Nemocnice Znojmo
Další parkování u nemocnice ve Znojmě. Řidiči mohou nechat auta u Diany

V Jihomoravském kraji podle hygieniků pokračuje již třetím týdnem pokles nemocnosti, pokud jde o chřipku a akutní respirační infekce. „Ve srovnání s minulým týdnem nemocnost poklesla o dvanáct procent na aktuálních 1373 nemocných na sto tisíc obyvatel. Příznivý trend vývoje nemocnosti je ve všech věkových kategoriích. Podíl chřipky nadále klesá, epidemie je za námi. Výrazně se však stále uplatňují streptokokové infekce, jako jsou angíny a spály, stejně tak i běžné nechřipkové respirační viry," sdělila Renata Ciupek, která je ředitelkou protiepidemického odboru na Krajské hygienické stanici Brno.

Nemocnicím na jihu Moravy scházejí desítky pracovníků. Ilustrační foto.
Kdo se postará o pacienty? Nemocnici ve Znojmě chybí přes čtyřicet zdravotníků

Úplný zákaz návštěv platil v Nemocnici Znojmo od 1. ledna 2023. Důvodem byla vysoká nemocnost v populaci, šířilo se totiž již zmiňované respirační onemocnění a chřipka. Od 12. února pak bylo možné navštívit nemocné ve středu a v neděli odpoledne.

Lékárenská pohotovost

Na Velikonoční pondělí mají zavřeno obchody a s nimi i lékárny. Pohotovost drží Lékárna Dr. Max v Kuchařovické ulici ve Znojmě. Otevřeno má od osmi ráno do čtyř odpoledne.