Lidé bydlící v Mešovicích na Znojemsku zpozorovali, že praská štítová zeď domu a hrozí zřícení. Ve čtvrtek proto zavolali na tísňovou linku. „Po příjezdu hasiči zabezpečili místo a povolali statika. Ten rozhodl, že se štítová zeď musí zabezpečit," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů jan Dvořák.

Jak upřesnil, u události zasahovali profesionální hasiči ze Znojma, z brněnských stanic Lidická a Líšeň společně se stanicí Jemnice z Vysočiny. Na místo přijeli krátce po poledni a odjížděli v sedm hodin večer. Událost se obešla bez zranění. Jednalo se o neobydlený dům.

V jeho blízkosti pracovali dlěníci na výkopech. K události se proto vyjádřila společnost EG.D. „V Uherčicích na Znojemsku, v místní části Mešovice, kabelizujeme vedení nízkého napětí, abychom stabilizovali, posílili a navýšili kapacitu zdejší sítě. Všechny práce realizujeme v maximálním souladu se stavebními a bezpečnostními předpisy a uskutečňujeme je podle schválené projektové dokumentace. Při výkopových pracích, které provádí naše subdodavatelská firma, bohužel došlo vlivem podmáčeného a nestabilního podloží k prasknutí části štítové zdi staršího neobydleného domu," sdělil tiskový mluvčí společnosti Lubomír Budný.

Jak doplnil, podíl na tom měly i nedostatečné základy budovy. V současnosti je budova zabezpečená a neohrožuje okolí. Práce na kabelizaci elektrického vedení budou pokračovat dle harmonogramu.