Znojemskému deníku Rovnost zásadní zprávu v oblasti dopravy v regionu potvrdil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. „Na tuto stavbu máme podanou žádost o stavební povolení. Předpokládám, že bychom měli začít stavět v červnu příštího roku. Za tři měsíce by měl být kruhový objezd hotový,“ řekl mluvčí.

Kasárenská křižovatka je jednou z nejfrekventovanějších v regionu. Leží na trase z Jihlavy do Znojma a je velmi nepřehledná. Ročně se na ni stane několik dopravních nehod.

Podle řidičů a odborníků tam měl být kruhový objezd už dávno. „Jsem velkým příznivcem kruhových objezdů. Zejména na komplikovaných místech a nepřehledných křižovatkách. Na kasárenské je velký problém, když třeba vyroste kukuřice. Řidiči skutečně nemají vůbec přehled,“ řekl učitel autoškoly Marek Neuschl.

Vybrané dopravní nehody na kasárenské:
- říjen 2009 – hned dvě nehody ve dvou dnech vyšetřovali policisté na této křižovatce
- květen 2015 – dva lidské životy si vyžádala srážka dvou aut. Záchranáři ošetřili i dvě děti
- leden 2017 – při nehodě se zranili dva dospělí a dvě děti
- srpen 2019 – dva lidé se zranili při střetu na křižovatce

Mnoho řidičů křižovatku vnímá jako skutečně zrádnou. Denně tudy projíždí například Tomáš Chmelíř z nedalekých Citonic. „Je skutečně nebezpečná. Osobně jsem tam lidi z aut po dopravních nehodách tahal už dvakrát. Jezdím tudy s rodinou a když vidím děti v nabouraném autě, říkám si, proč máme kruháč třeba na Hradišti a tady není,“ řekl.

Informaci o změně tedy vítá. „Křižovatka je na kopečku a při snížené viditelnosti tam není nic vidět. Často se také stává, že řidiči, kteří jedou od Kasáren, blikají doleva, přitom jedou rovně na Znojmo. Takže na kruháč se těšíme všichni,“ dodal.

Další kruhový objezd má podle Ředitelství silnici a dálnic vyrůst na nedaleké křižovatce u Kravska. Obě křižovatky evidují dopravní policisté jako ty, na kterých jsou časté dopravní nehody včetně smrtelných. „U Kravska je problém s rozhledem z obou stran vedlejších silnic. Za předpokladu, že silničáři upraví silnici první třídy a nájezd do kruhového objezdu od Jihlavy, je to nejlepší řešení, které tam může být,“ naznačil před časem šéf dopravních policistů na Znojemsku Robert Pešek.

Na sinicích Znojemska se nyní řidiči potkávají s přibližně dvaceti kruhovými objezdy. Jedny z posledních vznikly například v Suchohrdlech nebo v Hrádku.