„Prodavačka požádala o zaplacení, ale on odmítl. Zavolala tedy na policii a současně uzamkla vchodové dveře, aby neutekl. To muže natolik rozčílilo, že několikrát zvedl do vzduchu pokladnu a pak ji upustil na zem. Navíc ji poléval nějakým destilátem. Během toho došlo k potřísnění vystaveného zboží rozbitým džusem,“ popsala začátek scény znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Vedle stojící zákazník vyzval pobertu ke klidu, tím ale na sebe upoutal pozornost a inkasoval kopnutí nohou a úder hlavou. „Sám útočník se přitom poranil na hlavě. To už byla hlídka na místě a zběsilého muže vyvedla před prodejnu. On však neustával ve svém neurvalém chování a po vycházejících lidech pokřikoval a pokoušel se i o fyzické napadání. Policisté museli použít donucovací prostředky a pomocí hmatů a chvatů jej svedli na zem a nasadili mu pouta,“ pokračovala policejní mluvčí.

Jeho agresivního muže ovlivňoval navíc alkohol. „Muž měl v krvi jedno promile. V průběhu celého incidentu způsobil v prodejně škodu téměř šest tisíc korun. Mladík ze Znojemska je nyní důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a z výtržnictví. Hrozí mu až dva roky odnětí svobody. Jedná se o osobu, která je policistům známa. Figuruje i v mnoha dalších případech porušování zákona,“ dodala Drahokoupilová.