Vysoké pracovní nasazení čeká dnes a zítra lidi, kterým šéfuje Luboš Vitanovský. Jeho agentura má na starosti program na hlavním pódiu vinobraní na Masarykově náměstí.

Už jste dělali něco podobného?
Taková akce nemá obdoby. Všechny hlavní hvězdy a kapely vystupují živě. Aparaturu pro ně bychom obvykle stavěli a zkoušeli i dvě hodiny. V plynulém a nepřetržitém programu vinobraní na to budeme mít patnáct minut. Je to stejné, jako kdybybychom dělali tři akce naráz.

Mluvíte o nepřetržitém programu. Na pódiu se bude pořád něco dít?
Bude to velká show. Celkem se vystřídá za oba dny dvě stě čtyřicet účinkujících. V pátek začneme ve dvě odpoledne a skončíme v deset večer, v sobotu jedeme od jedenácti dopoledne do deseti večer. Bez prodlev a přestávek.

Přijedou velká jména české populární hudby. Mají zvláštní nároky?
Smlouvy s jednotlivými interperety mají pět, deset i patnáct stran. Každá z hvězd má své požadavky, ale musíme zachovat důvěrnost smluv. Mohu ovšem říct, že jde o nároky velmi rozmanité. Někdo vyžaduje čerstvě lisované ovocné šťávy, další chce osobního asistenta.

Muzikanti jen zahrají a odjedou?
Všichni mají další akce, proto přijedou jen na své vystoupení. Václav Neckář hraje odpoledne v Lanškrouně, večer se těší do Znojma. Proto jsme museli na cestu do Znojma organizovat nadstandardní doprovod, aby včas a bezpečně dojel. Někteří hudebníci ve Znojmě sice přespí, ale to je vše ještě v jednání, protože plány a požadavky se mění do poslední chvíle.