Pohlednice a betlémy si lidé v kostele Nanebevzetí Panny Marie mohli v neděli prohlédnout už dopoledne. Slavnostní zahájení adventu ve městě připravuje Znojemská Beseda na Masarykově náměstí odpoledne.

„O půl páté zazní slavnostní fanfáry v podání Znojemských žesťů, poté děkan Jindřich Bartoš posvětí adventní věnec a starosta Petr Nezveda rozsvítí vánoční strom. V pět hodin začne koncert Petra Kotvalda,“ představila program mluvčí radnice Denisa Šipošová.

Adventní shromáždění chystají na nedělní odpoledne také v Moravském Krumlově. „Program zahájí v půl druhé koncert Adventní svíce v hotelu Epopej. Posluchači se mohou těšit na sopranistku Lucii Janderkovou, barytonisu Jakuba Pustinu, kteří vystoupí za doprovodu pianistky Jaroslavy Michalíkové a Ansámblu Heleny Halířové,“ sdělil krumlovský místostarosta Tomáš Třetina. Požehnání adventního věnce a rozžehnutí vánočního stromu je pak naplánováno již na třetí hodinu odpoledne.

Výstava betlémů a pohlednic bude v louckém kostele otevřena až do 11. ledna o sobotách od dvou do pěti odpoledne a o nedělích a svátcích ve stejném odpoledním čase a také dopoledne od půl desáté do půl dvanácté. V prvním ze čtyřech adventních koncertů se představila znojemská vokální skupina MOSTY. O dalších sobotách v Louce chystají koncert varhaníka Roberta Huga, vystoupení Slováckého krúžku a koncert mladých znojemských muzikantů.