Moravský Krumlov je jediným městem mimo Prahu, kde Museum Kampa svou pobočku zřídilo. Na zámku je moderní umění k vidění od listopadu minulého roku. Prohlédnout si ji tehdy přišel i brněnský umělec, devadesátiletý Josef L. Hrdý, jehož díla jsou také součástí výstavy. „Pro Krumlov a jižní Moravu to má obrovský význam. Turisty sem nebude lákat už jen slavná Muchova epopej, ale prohlédnou si i díla současných autorů. A to je úplně jiná epopej. Kdyby žil Alfons Mucha dnes, zřejmě by maloval jinak a my, současní umělci, zase uznáváme jeho tvorbu s velkým respektem,“ vyjádřil se Hrdý.

Vedle slavné Slovanské epopeje Alfonse Muchy mohou nyní zájemci vidět na zámku v Moravském Krumlově také část sbírky pražského Musea Kampa Jana a Medy Mládkových.
Slavné Museum Kampa má pobočku v Moravském Krumlově: lidi vítá obraz Mládkové

Moderní umění zde mohli lidé obdivovat například roku 2014, kdy své obrazy zapůjčil Vladimír Franz. A neobvyklé výtvarné instalace zde návštěvníci viděli také v době, kdy Krumlov poukazoval na nutné opravy zámku.

Barevné Franzovy obrazy byly pro mnohé návštěvníky překvapením. Sám umělec uvedl, že je pro něj mnohem snazší hovořit na vernisáži někoho dalšího, než na své vlastní.
Krumlov oživuje zámek. Turisty láká na Franzovy obrazy

A právě nedávno opravené výstavní prostory hostí fotografickou výstavu děl Jana Saudka.

Slavný fotograf Jan Saudek zavítá v neděli do Moravského Krumlova.
Jan Saudek zavítá na výstavu fotek. Na zámku v Krumlově ho lidé potkají v neděli