„Myšlenku založit mateřské centrum jsem sdílela nejprve na sociální síti, tehdy měl syn jeden rok. Hledala jsem bezbariérové prostory a místnosti na Vídeňské jsou ideální. Hned naproti je zastávka autobusu MHD, nedaleko vlak a autobusové nádraží, takže se k nám snadno dostanou i maminky, které nemají auto. Fungujeme zde od května a až za chodu jsme zjistili, že praktičtější by bylo být nezisková organizace," vysvětluje Ambrosková.

Bývalá zdravotnice a kosmetička nyní od základu změnila svůj život. „Možná mi ho změnil můj nejmladší syn. Je fakt, že nyní hodlám fungování centra udržet a přizpůsobovat jeho chod tak, jak bude syn vyrůstat. Uvažuji do budoucna také o alternativním školství," prozrazuje.

Kromě cvičení pro maminky a bezpočtu kroužků pro děti nabízí její centrum také zkušební školičku, kde si mohou rodiče dvou nebo tříletých dětí vyzkoušet, jak jejich dítko přijme blížící se nástup do mateřské školy.

„Nejsme hlídací agentura, ale nabízíme rodičům a jejich potomkům smysluplný program a využití dne. Dozví se důležité věci na besedě s psycholožkou. Zájem je o nás především v zimních měsících, kdy počasí nedovoluje pobývat venku," říká Ambrosková.

V létě plánuje nabídnout rodičům také příměstské tábory. Programovou nabídku mění postupně, podle zájmu rodičů. „Nemáme finanční prostředky na velkou reklamu, ale přichází k nám spousta nováčků na doporučení. Umožníme také například zájemcům oslavit v prostorách klubu narozeniny malých oslavenců," vypočítává další možnosti.

V programu na únor je zařazený například pyžamový večírek nebo masopustní veselice. „Rodiče naproti tomu neměli zájem o čtení pro děti. Je to škoda, zdá se, jako by na knížky úplně zapomněli," lituje.

Jak dodává, je velmi složité žádat o finanční podpory a granty. „Hledáme také sponzory, kteří nám pomáhají platit nájemné. Náklady třináct tisíc korun rozdělíme mezi sto třicet partnerů, které hodláme najít. Každý by tak zaplatil sto korun měsíčně," podotýká.