Oslavenkyně se narodila 28. dubna 1922 v Trstěnicích u Moravského Krumlova. „Její rodiče měli soukromé zemědělské hospodářství, kde vyrůstala společně se dvěma bratry. Po svatbě se přestěhovala do Znojma, ale do rodné vesnice se pak i nadále ráda vracela,“ sdělila Mandátová.

Jak doplnila, Bohumila Neulingerová se svým manželem vychovala tři děti. Brzy ovdověla, společnost jí ale dělalo šest vnoučat a čtrnáct pravnoučat, kterým se věnovala. „Mezi její záliby vždy patřilo háčkování, pletení a práce na zahrádce Nyní žije sedmým rokem v Domově pro seniory ve Znojmě U Lesíka, kde ji rodina pravidelně navštěvuje,“ dodala Mandátová.

V minulých dnech oslavila své sto druhé narozeniny Bohumila Neulingerová.V minulých dnech oslavila své sto druhé narozeniny Bohumila Neulingerová.Zdroj: Město Znojmo

Jubilantce přišli popřát místostarosta Jan Blaha a vedoucí sociálního odboru Stanislav Maar. „Paní Neulingerová je v současné chvíli nejstarší občankou Znojma. Po setkání s ní jsem přesvědčen, že receptem na dlouhověkost musí být optimismus. Oslavenkyni totiž ani na chvíli nezmizel ze rtů úsměv,“ řekl místostarosta Blaha.

Staletí lidé mají podle nové studie speciální buňky, díky kterým jsou odolnější vůči nemocem. Ilustrační snímek
Vědci zřejmě našli pramen mládí. Pro dlouhověkost musí mít lidé speciální gen

Ve Znojmě v tuto chvíli žijí ještě dvě ženy a dva muži, kteří dovršili nebo překročili stovku. „Dvě ženy pak mají devětadevadesát let a stovku by měly oslavit v druhé polovině roku," upřesnila Mandátová.

V dubnu oslavila stovku Marie Udržalová ze Znojma. Deník o tom informoval ZDE.