Stále přístupná je znojemská plovárna v Louce. „Máme otevřeno až do 14. září. Jen otevírací doba je jak na jaře," komentoval správce znojemské plovárny František Svoboda.

Podle něj byla letošní sezona kvůli obecně chladnějšímu počasí co do návštěvnosti o něco horší. Teplota vody je ale v Louce konstantní. „Ani chladnější dny nás nezaskočí, protože si vodu vyhříváme," dodal Svoboda.

Kde ještě fungují:
- Městská plovárna Louka:
otevřeno denně 12 – 18 hodin, do 14. září
vstupné: odpol. 65/40 Kč; večer 40/25 Kč

- Koupaliště Moravský Krumlov:
otevřeno denně 13 – 17 hodin, podle počasí
vstupné: 40/30 Kč

- Koupaliště Trstěnice
otevřeno denně 10 – 21 hodin, podle počasí
vstupné: 30/20 Kč

Zdroj: správa koupališť

Dalším místem, kde se zájemci mohou ještě v těchto dnech osvěžit, je koupaliště v Moravském Krumlově. „Otevřeno budeme mít s ohledem na počasí. Nemáme nějaké pevné datum, ke kterému bychom měli naplánovaný konec sezony," vyjádřil se krumlovský starosta Tomáš Třetina. Návštěvníci ale musí počítat s tím, že na krumlovské koupaliště mohou zajít pouze v odpoledních hodinách.

I v některých menších obcích se najdou koupaliště, na kterých se ještě teď v září mohou lidé osvěžit. Například v Trstěnicích. „Ještě stále máme otevřeno. Všechno ale záleží na počasí, jak se bude dál vyvíjet," vysvětlila pracovnice trstěnického obecního úřadu Ludmila Balíková.

Zavřeno však už hlásí třeba únanovské koupaliště Pohoda. „Tradičně končíme posledního srpna, protože v září jdou děti do školy. Navíc máme plavčíky nasmlouvané jen do konce prázdnin," přiblížil první muž Únanova Vojtěch Fabík.

I tady pocítili vliv chladnějšího léta. „Letos to bylo o něco slabší. Máme to nastavené tak, že pokud přijde třicet tisíc lidí za sezonu, jsme spokojení. Teď jsme registrovali sedmadvacet tisíc návštěvníků, takže propad není až tak velký," dodal Fabík.

V příštím roce se návštěvníci únanovské Pohody mohou těšit na renovaci atrakcí. „Chceme vyměnit povrch skluzavky a tobogánu. To bude největší investice, kterou odhadujeme na 1,6 miliónu korun," dodal starosta.

Lidé už si nyní nezaplavou ani v bantické přírodní nádrži nebo na koupališti v Mramoticích. „K 31. srpnu jsme mramotické koupaliště uzavřeli," konstatoval správce František Svoboda.

KLÁRA TESAŘOVÁ