Nyní za starostou přišli policisté s otázkami, jak že to s tím radarem bylo. „Případem se zabýváme. V tuto chvíli nebudeme sdělovat podrobnosti," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Starosta Třetina se jen diví. „Naprosto nechápu, co to všechno má znamenat. Kdysi jsme na stejném místě měli od společnosti Czech radar legálně umístěný radar. Jeho využívání jsme před časem ukončili. Koncem října jej pak někdo znovu na sloup namontoval. Bylo to zcela bez vědomí města a proti všem pravidlům. Ani státní policie o tom nevěděla. Tak jsme radar sundali a uložili. A teď za mnou přišla kriminálka, že kdosi podal oznámení na neznámého pachatele kvůli zmizení toho radaru. To je neuvěřitelné. Zvlášť když jsme o všem psali na Facebooku a informovaly o tom i noviny," kroutil hlavou starosta.

On i jeho lidé se přitom pokoušeli spojit se společností, která ke Znojemské ulici prakticky totožný radar již v minulosti legálně a na základě smlouvy umístila. „Ovšem dovolat se nám do společnosti Czech radar nepodařilo. Žádná z telefonních čísel, která na společnost máme, nejsou v provozu. Pokud by se nám kdokoli z firmy ozval a prokázal, že je radar skutečně jejich, samozřejmě jim jej vrátíme. Ale naúčtujeme jim symbolické nájemné a skladné," konstatoval první muž Moravského Krumlova.

Redakce Znojemského deníku Rovnost se v úterý pokoušela se zástupci společnosti spojit. Najít funkční kontakt se však nepodařilo. Webové stránky společnosti nefungovaly a jediný mobil, který je na internetu k dispozici v internetové databázi firem byl vypnutý.

Kdo a proč tedy radar před měsícem na sloup v Krumlově namontoval není zatím jasné. Přístroj přitom není vůbec levnou záležitostí. „Pokud si pamatuji, tak tenkrát, když u nás fungoval, měl hodnotu kolem tří set tisíc korun. Sundali jsme ho proto, abychom tento majetek uchránili před případným poškozením, protože místní lidé jsou hodně nazlobení, že se tu objevil," řekl krátce poté, kdy se radar nelegálně náhle na sloupu opět objevil šéf moravskokrumlov­ských strážníků Rudolf Fráňa.

Skutečnost, že se radar na sloupu objevil bez patřičných povolení, potvrdil i zástupce vedoucího dopravního inspektorátu ve Znojmě Rudolf Mikula. „Nemáme žádné povědomí o tom, že by měl být nainstalovaný jakýkoli stacionární radar ve městě, tímto případem by se měli zabývat kolegové z obvodního oddělení," konstatoval již dříve Mikula.

Radar na sloupu zaregistrovala koncem října i jedna z obyvatelek Moravského Krumlova. „Všimla jsem si ho ve středu ráno. Myslela jsem, že je to práce vedení města. Pokud to není legální, velmi mne to překvapuje," sdělila Alexandra Klepová.