Účastnice prohlídek získají informace o možnostech nadstandardní péče. „Porodnice je vybavená moderními přístroji, novými vyšetřovacími a porodnickými lůžky. Na porodním sále jsou k dispozici také potřebné moderní přístroje k péči o novorozence,“ sdělila mluvčí Nemocnice Znojmo Petra Veselá.

Jak doplnila, ženy mohou při porodu využít řadu relaxačních poloh a technik. Využít je možné aromaterapii, muzikoterapii, porodnickou židličku, gymnastické míče, žíněnky nebo třeba bylinnou napářku. Nemocnice nabízí i tejpy na úlevu od bolesti.

Na osmi různých místech v nemocnici projdou rekonstrukcí veřejné toalety. Práce začnou v pondělí 18. prosince, hotovo bude v půlce června.
Změna po půl století. Nemocnice ve Znojma modernizuje veřejné toalety

Lednové termíny jsou vypsané na 11. a 25. ledna a budou vždy dva v kalendářním měsíci. Více informací získají zájemci ZDE.

Na prohlídku je nutné se objednat z důvodu kapacity na e-mailových adresách miluse.kucerova@nemzn.cz a jana.oborilova@nemzn.cz. Do přihlášky účastníci uvedou vybraný termín a čas včetně telefonního kontaktu. Ten je důležitý pro potvrzení zvoleného termínu. Začátek prohlídky je ve třetím patře lůžkové části nemocnice před ultrazvukovou vyšetřovnou Gynekologicko-porodnického oddělení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Americký sen v Únanově. Vánoční dům svítí i v novém roce

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová