Dialyzační přístroj umožňuje provedení potřebných úkonů přímo u lůžka pacienta. Díky jednoduché obsluze, malým rozměrům a tichosti provozu je vhodný pro použití na odděleních intenzivní péče. „Výhodou pro pacienty v intenzivní péči je, že nemusí být převáženi na hemodialýzu na jiné oddělení či do jiné budovy,“ poukázal ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík.

Jak doplnil, o větší bezpečnost při nenadálých situacích se nyní postarají zakoupené pomůcky na Oddělení dlouhodobě nemocných. „Je jedním z nejrizikovějších pracovišť z hlediska požární ochrany. Téměř všichni pacienti jsou imobilní. Z tohoto důvodu je nutné v případě požáru, či jiné krizové situace zajistit rychlou a efektivní evakuaci,“ upozornila mluvčí nemocnice Petra Veselá.

Evakuační podložka je trvale umístěna pod matrací každého lůžka, na kterém leží pacient. „V případě potřeby evakuace zaměstnanci pomocí popruhů s přezkami upevní pacienta i s lůžkovinami a matrací k podložce. Následně pomocí tažných popruhů stáhnou upevněného pacienta z lůžka na zem a pomocí podložky ho po zemi dostanou do bezpečí,“ přiblížil použití ředitel nemocnice.

Provoz a práce na rozšiřování D1 u Brna mezi 194. a 196. kilometrem.
Nové silnice a dálnice na jihu Moravy? Podívejte se, co se změní v roce 2024

Přístroj na dialýzu i evakuační podložky pořídila nemocnice díky podpoře města. Náklady byly bezmála milion korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Oteplení, tání sněhu a rychlá Dyje ve Znojmě. Podívejte se, kolik je vody

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová