Tejp vydrží na kůži deset až čtrnáct a působí čtyřiadvacet hodin denně. „Matkám a rodičkám nabízíme v porodnici tuto možnost, jak ulevit od různých problémů, ať již spojených s těhotenstvím nebo v poporodním stavu,“ uvedla mluvčí Nemocnice Znojmo Petra Veselá.

Jak doplnila, v těhotenství dochází k rychlým změnám v napětí svalů a zátěži těla. Těžknoucí břicho v pokročilém stadiu těhotenství je vhodné podepřít šátkem, pásem, anebo právě tejpováním, které je oproti zmíněným metodám vzdušnější. To ženy ocení zejména v létě.

Světový den dárců krve si připomínáme každoročně od roku 2005 vždy 14. června.
Krev i plazma zachraňují životy. Nemocnice Znojma má dárců šest a půl tisíce

„Tejpování u těhotných žen je využívané ke zmírnění bolestí zad, tvrdnutí břicha, kyčelních bolestí nebo rozestupu břišních svalů. Tejpy jsou osvědčené pro snížení otoků nohou. Pro lymfatické tejpování se používají vějířovitě nastřižené tejpy, které svými rameny vytahují lymfu nahoru do nejbližších lymfatických uzlin," vysvětlovala mluvčí.

Ihned po porodu je možné zatejpovat pacientkám břicho k podpoře zavinování dělohy. Po porodu se může objevit diastáza i u žen, které měly před těhotenstvím břišní svaly v pořádku. I po porodu lze proto tejpovat břicho a podpořit tak rozestoupené svaly, aby se dřív vrátily k sobě.

Další centrum pro biologickou léčbu zlepšuje zdravotní stav pacientů ve znojemské nemocnici.
Na střevní záněty nasazují ve Znojmě biologickou léčbu. Má nové centrum

Tejpem je možné ošetři i jizvu po císařském řezu a ochránit ji před ztuhnutím a vtažením do sebe. Toho se docílí správným nalepením křížkového tapu, který zvyšuje pružnost. Metodou kinesiotapingu je možné také podpořit laktaci.

„Obvykle je tejp aplikován na obě dvě prsní tkáně kůže. Tejp zůstává na kůži optimálně až jeden týden. Veškeré potřebné informace podají maminkám naše porodní asistentky,“ uzavřela Veselá.