Důvodem jsou respirační onemocnění, kterých přibývá. „Snažili jsme se návštěvy zachovat co nejdéle, ale nemocnost z důvodu nárůstu respiračních onemocnění v populaci stále stoupá. Komplikuje zdravotní stav řadě pacientů, které ošetřujeme,“ vyplývá z oznámení.

V minulém týdnu zaznamenala Krajská hygienická stanice 2463 nemocných na sto tisíc obyvatel. Oproti předešlému týdnu došlo k dalšímu nárůstu o sedmnáct a půl procenta a epidemie tak ještě výrazněji nabírá na intenzitě.

Ilustrační foto.
Lidem v nouzi ze Znojma pomůže nově potravinová banka. Umožní to spolupráce

Opatření ve znojemské nemocnici se netýká dětských pacientů. „Zákazem není dotčeno právo dětského pacienta na přítomnost jeho zákonného zástupce či opatrovníka Výjimky jsou navíc možné u pacientů v terminálním stádiu onemocnění, vždy po předchozí dohodě s ošetřujícím personálem. Prosíme ale, aby při příchodu na lůžkové oddělení měli tito návštěvníci nasazenou chirurgickou roušku či respirátor,“ vzkázali zástupci nemocnice.

Situace v Brně

Návštěvy nejsou od 30. ledna povolené ani ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. „Vzhledem k současné situaci s počínající chřipkovou epidemií jsme se rozhodli také v naší nemocnici zakázat návštěvy na lůžkových odděleních. Opatření přijaté za účelem ochrany pacientů platí až do odvolání,“ informoval mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

Znojemská nemocnice přichází se změnou stravování u malých pacientů.
Konec rohlíku s bílou kávou. Děti ve znojemské nemocnici si svačiny nově vyberou

Výjimky jsou možné, stejně jako ve Znojmě, v terminálních stavech pacientů po předchozí domluvě se zdravotnickým personálem. U lůžka mohou být v těchto případech dva lidé a setrvají u svého blízkého půl hodinu. Nutností je respirátor.