Denně se do vyhrazeného prostoru naproti restauraci Bristol se psem vydá asi desítka lidí. „Nápad nebyl špatný, ale se svým pejskem raději chodím po okolí, kde se pořádně vyběhá a očichá, co potřebuje. Co mi vadí, je fakt, že město neohradilo pro psy celý prostor. Je tam kus volného a nevyužívaného místa,“ uvedla Eliška Beranová.

S tím, že pro výběh psů je prostor malý, souhlasí i jednatelka Kynologického klubu Znojmo Lucie Kuderová. „Je to nevyhovující místo. Pes se na tak malém místě nemůže dostatečně vyběhat. Město mělo prostor vyčlenit celý. Navíc tam chodí lidé z blízké restaurace, bývá tam nepořádek včetně střepů a pes se tam může zranit,“ naznačila Kuderová.

Specialistka na kynologii by uvítala větší ohraničený prostor i v dolní části města nebo například v Městském lesíku.

S tím nesouhlasí starosta Znojma Jan Grois. „U Městského lesíka bydlím a chodím do něj nejen já s dětmi. Vím, že tam lidé i s většími psy chodí a pouštějí je i na volno. Pokud navíc nemají náhubek, hrozí i pokousání a porušují tím i vyhlášku města,“ reagoval starosta.

Na kritiku prostoru, který radnice vyčlenila v Přímětické ulici, má jasný názor. „Nejde o výběh pro psy, ale skutečně jen o místo pro krátké vyvenčení menších psů lidí z okolí. Především pro ně jsme prostor udělali. Kdo má velkého psa, vezme ho do auta a jde s ním třeba za Hradiště do lesa,“ konstatoval Grois.

Poškozený plot město prý nechá opravit. „Když nám to nikdo nenahlásí, nevíme o tom. Stačilo by, kdyby lidé tu věc řekli třeba strážníkovi. Prostě plot necháme opravit,“ dodal.

Pejskaři by uvítali podobný prostor pro venčení i jinde ve Znojmě. Například v okolí ulice Dukelských bojovníků. Tam ovšem město příliš možností nemá. „Předchozí vedení radnice se zbavilo různých pozemků a my tam dnes nemáme možnost nějaký prostor pro psy vyčlenit. Je to problém. Navíc, prioritou je pro nás občan, nikoli pes,“ dodal Grois.

Nepořádek u laviček v místě pro venčení psů včera osobně uklízela paní, venčící svého psa. „Mně to tady vyhovuje. Jen je tady opravdu nepořádek. Tak to občas chodím uklidit. Nepříjemné je, že je tady i děravý plot. Město by ploty mohlo opravit a upravit i jejich výšku. Takový pitbul, které sem lidi venčit také chodí, plot lehce přeskočí,“ svěřila se žena, která si nepřála zveřejnit své jméno. Redakce ho však zná.