Jak dodal, některé kempy zohledňují i věk či výšku dítěte. „Pak to máme levnější," usmál se Matouš.

Na Znojemsku lze nocovat už od několika desítek korun na osobu a noc. Například přímo ve Znojmě u řeky Dyje v Campu Znojmo. „Za noc zaplatí jeden člověk se stanem jen sto sedmdesát korun. Náš kemp je na romantickém ostrově, který je z jedné strany tvořen břehem řeky Dyje a náhonem, který Camp ohraničuje z druhé strany. Dvě minuty chůze od nás je městská plovárna a zastávka turistického vláčku," sdělil majitel kempu Pavel Vrána.

Kemp je zaměřený spíše na páry a rodiny než na větší skupiny. „To slibuje klid a pohodu pro příjemný a bezpečný pobyt. Jsme vybavení také elektrickými přípojkami pro karavany," dodal Vrána.

Ještě levněji vyjde noc turisty, kteří využijí nabídky vodáckého centra Stará Vodárna přímo pod znojemskou přehradou. „Za noc ve stanu zaplatí dospělý člověk sto korun. V ceně je třicet korun za stan, zbytek je poplatek za nocležníka. Máme kapacitu třicet stanových míst a v hlavní sezoně míváme asi z padesáti procent plno. Nocleh u nás využívají logicky především vodáci," konstatoval David Gros z vodáckého oddílu Neptun, který centrum provozuje.

Na opačném pólu cen je například ubytování ve znojemském hotelu Prestige. Jeden člověk se zde může na jednu noc ubytovat za 1430 korun, apartmán pak vyjde skoro na čtyři tisíce korun. „Apartmán využíváme nejčastěji v rámci velkých skupin, kdy jej například nabízíme třeba podnikovému managementu za cenu dvojlůžkového pokoje. Že by si ho vzala třeba rodina v rámci celotýdenní dovolené, s tím nepočítáme. Cena je opravdu vysoká," řekl manažer hotelu Lukáš David.

Hotelové apartmá využily podle Davida patrně všechny hvězdy českého šoubyznysu. „Karlem Gottem počínaje, přes Helenu Vondráčkovou až třeba po duo Genzer – Suchánek," přiblížil David. „Ale pozor, za ně ubytování platí agentury a i ty dostávají od nás slušné pobídky," upozornil.

Vyšší hotelová cena však zahrnuje parkování zdarma, ale také snídani formou švédského stolu či volný vstup do aquacentra. „Pochopitelně neomezeně po celou dobu pobytu hostů," doplnil Lukáš David.

Lidé se v létě mohou ubytovat na řadě dalších míst. Znojemsko nabízí množství kempů, kde lze nocovat i v karavanech, především ve Znojmě a v okolí Národního parku Podyjí funguje velké množství penzionů. Zajímavou nabídkou pak může být i pronájem rekreační chaty v okolí vranovské přehrady. „V romantickém zálivu u Lančova nabízíme k pronájmu rekreační chatku v krásném prostředí u vody. Cena za týden je v letní sezoně čtrnáct tisíc korun za chatu, kde může nocovat až osm lidí," informuje třeba server www.e-chalupy.cz.