Záměr schválili ve středu krajští radní na svém zasedání. „Jde nám o další zlepšení a zrychlení péče o pacienty, které záchranáři do nemocnice přivezou. Potřebujeme na Znojemsku obnovit zastaralé přístroje, lůžka a další pomůcky především na odděleních spojených s urgentním příjmem. K modernizaci vybavení nemocnice chceme využít evropské peníze,“ sdělil hejtman Jan Grolich.

Podle radního pro zdravotnictví Jiřího Kasaly je cílem cílem plynulé přebírání pacientů od zdravotnické záchranné služby. „Také jejich řádné zajištění tak, aby pacienti příjmové místo co nejrychleji opouštěli a uvolňovali jej nově příchozím,“ dodal Kasala.

Zprovozněná část obchvatu Znojma.
Odklad zákona komplikuje dostavbu znojemského obchvatu: spolek může dál blokovat

Celou částku uhradí kraj z dotace Evropské unie. Jedná se o mimořádné finanční prostředky, které Česká republika obdržela od Evropské unie na snížení dopadů pandemie Covid-19. Projekt umožní i vznik nových lůžek pro pacienty s covidem, kteří potřebují napojení na kyslík nebo plicní ventilaci,“ upřesnil krajský radní pro investice Vladimír Šmerda.

Dovybavení vybraných pracovišť nemocnice navazujících na urgentní příjem se tak bude týkat operačních sálů, gynekologicko-porodnického oddělení, chirurgického oddělení včetně chirurgické JIP, lůžkového oddělení ARO, laboratoří, plicního oddělení, oddělení radiologie a zobrazovacích metod a interního oddělení včetně interní JIP.